Dwa ostatnie dni stycznia bieżącego roku okazały się niezwykle szczęśliwe dla posiadaczy 10.1-calowych tabletów Galaxy Note z rysikiem S-Pen, pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Za równo dla wersji z WiFi jak i tej bogatszej, wyposażonej w modem 3G został udostępniony Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Wiadomo, że na aktualizacje dla tabletów zakupionych u operatorów trzeba czekać nawet kilka miesięcy, ale na całe szczęście klienci sieci Plus już nie muszą.

Właśnie pojawiło się nowe oprogramowanie dla tabletów Galaxy Note 10.1 pochodzących z Plusa. Informacja o dostępności aktualizacji dla największego tabletu z rodziny Galaxy Note pojawiła się za sprawą Samsunga na Facebooku. Uaktualnienie wprowadza Androida 4.1.2 Jelly Bean i przeznaczone jest dla modeli o oznaczeniu GT-N8000, czyli tych bez modemu 3G. Szczegóły poniżej:

galaxy-note-n8000-android-jelly-bean-plus

Standardowo, informacja o nowej aktualizacji powinna Wam pojawić się na belce z powiadomieniami. Jeśli jednak tak się nie stanie, udajcie się do Ustawień, następnie Informacji o urządzeniu i sami sprawdźcie dostępności nowej wersji.

Android 4.1.2 Jelly Bean wprowadza do Galaxy Note 10.1 między innymi tryb Multi-View (Multi-Window), dzięki czemu będzie można pracować na dwóch aplikacjach jednoczesnie, na podzielonym ekranie. Pojawi się także kolejna funkcja Smart – Smart rotation, dwie nowe aplikacje jak Gra grupowa i Paper Artist, nowe przyciski w trybie wielozadaniowości i ulepszony system podpowiedzi przy pisaniu tekstu z wykorzystaniem klawiatury. Takie zmiany wprowadziła aktualizacja w wersji Open, więc podobnie powinno być w przypadku „brandowanej łatki”.

Czy wśród czytelników jest ktoś, kto posiada tablet Galaxy Note 10.1 zakupiony właśnie w sieci Plus? Jeśli, tak to bardzo ciekawi jesteśmy waszej opinii jak działa tablet po aktualizacji i co jeszcze się zmieniło.

źródło: TelefonySamsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 replies on “Android 4.1.2 Jelly Bean dla tabletu Galaxy Note 10.1 GT-N8000 dostępny w sieci Plus!”

 • kamilwasik
  2 kwietnia 2013 at 19:57

  A o Galaxy Tab 2 kompletnie Samsung zapomniał! Juz chyba wszystko dostało aktualizacje!

 • M@C
  3 kwietnia 2013 at 13:44

  Właśnie się pobrała aktualizacja i się instaluje 🙂 czekam na efekt końcowy – mam wersję PLUSa

  • Krzysztof Nawrot
   3 kwietnia 2013 at 14:22

   W takim razie czekamy na Twoją opinię 😉

  • M@C
   5 kwietnia 2013 at 00:29

   Więc po aktualizacji sprzęt jak by dostał skrzydeł. Wszystko jak by płynniej chodziło i co najważniejsze bateria działa tak samo długo (były gdzieś przecieki, że bateria szybciej się wyczerpuje). Funkcja Multi-Window działa teraz rewelacyjnie (można otwierać w pływających i skalowalnych okienkach jak i w trybie podzielonego ekranu i to znacznie więcej aplikacji niż do tej pory). Jak macie jakieś pytania to konkretnie pytać 🙂 bo nie wiem co Wam opisać – aktualizacja zwiększa znacząco funkcjonalność tabletu. Ja jestem zadowolony szczególnie z tego, że jako posiadacz brandowego sprzętu dostałem tak szybko aktualizację.

   • M@C
    5 kwietnia 2013 at 01:02

    Wyniki 3DMARK: ICE Storm: 2776; Ice Storm Extreme 2087

 • M@C
  7 czerwca 2013 at 13:22

  dziś kolejna aktualizacja oprogramowania systemowego 🙂