Mamy już 14 tydzień 2013 roku. Według serwisu SamMobile od 26 kwietnia bieżącego roku (czyli od 17 tygodnia) rozpocznie się sprzedaż najnowszego flagowego smartfonu Samsunga, Galaxy S 4. W pierwszej kolejności spodziewać się możemy wersji z 4-rdzeniowym układem Snapdragon 600 od firmy Qualcomm, natomiast już teraz mówi się  o tym, że Rosja i Ukraina jako pierwsze kraje otrzymają wersję z autorskim procesorem Samsunga, Exynos 5410 Octa – i to tydzień wcześniej przed innymi krajami! Kiedy można spodziewać się wprowadzenia Galaxy S 4 na rynek?  Sprawdźmy.

Samsung Galaxy S 4 będzie sprzedawany w dwóch wariantach – z czterordzeniową jednostką Snapdragon 600 oraz z ośmiordzeniowym układem Samsung Exynos 5 Octa. Pisałem wcześniej, że łączność 4G (LTE) będzie obsługiwał tylko i wyłącznie „smoczy” układ, jednak według informacji, które jakiś czas temu dostarczył nam na Twitterze serwis SamsungExynos układ Samsunga również będzie obsługiwał sieć 4G. Ale czy na pewno? Nie dajmy się zwariować i poczekajmy lepiej na ostateczną oficjalną informację w tym temacie.

Jak zatem prezentują się owe plany wprowadzenia Samsunga Galaxy S 4 do sprzedaży? Zobaczcie niżej:

 • Galaxy S 4 3G 16 GB – Black Mist – 16 Tydzień
 • Galaxy S 4 3G 16 GB – White Frost – 16 Tydzień
 • Galaxy S 4 3G 32 GB – Black Mist – Niedostępny w niektórych krajach
 • Galaxy S 4 3G 32 GB – White Frost – Niedostępny w niektórych krajach
 • Galaxy S 4 3G 64 GB – Black Mist – 24 Tydzień
 • Galaxy S 4 3G 64 GB – White Frost – 24 Tydzień
 • Galaxy S 4 LTE 16 GB – Black Mist – 21 Tydzień
 • Galaxy S 4 LTE 16 GB – White Frost – 21 Tydzień
 • Galaxy S 4 LTE 32 GB – Black Mist – Niedostępny w niektórych krajach
 • Galaxy S 4 LTE 32 GB – White Frost – Niedostępny w niektórych krajach
 • Galaxy S 4 LTE 64 GB – Black Mist – 24 Tydzień
 • Galaxy S 4 LTE 64 GB – White Frost – 24 Tydzień

Jak widzicie na powyższej liście wyraźnie wyszczególnione są wersje, nie tylko ze względu na ilość wbudowanej pamięci (16, 32 lub 64 GB), ale także na obecność modemu 3G lub LTE. Ponieważ nie potwierdzono jeszcze czy Exynos 5 Octa będzie rzeczywiście wspierał LTE, to dlatego dodano ten właśnie „dopisek”. Jak się okazuje – wersja z wewnętrzną 32-gigabajtową pamięcią flash nie będzie dostępna w niektórych krajach. Jakich? Tego dokładnie nie wiadomo, ale patrząc na dostępność poprzedniego flagowca, do tej grupy może należeć Polska (Galaxy S III w Polsce był dostępny tylko z pamięcią 16 GB).

Warto też dodać, że w 70% z pierwszej 10-milionowej partii tych urządzeń znajdzie się czterordzeniowy procesor Snapdragon 600. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny detalicznej „Czwórki”, ale jak pokazują pierwsze oferty przedsprzedażowe, na Galaxy S 4 będzie trzeba przeznaczyć około 2899 złotych.

Pamiętajcie jednak, że nadal nie jest to w 100% potwierdzona informacja i może się ona w każdej chwili w dowolny sposób zmienić. Już teraz szacuje się, że Samsung rozpocznie sprzedaż swojego nowego „dziecka” już za trochę ponad 2 tygodnie, czyli gdzieś pod koniec kwietnia.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *