Najbliższe miesiące będą niezwykle pracowite dla Samsunga. Dopiero co poznaliśmy daty premier kilku tabletów z rodziny Galaxy Tab 3, a już pojawiły się te dotyczące smartfonów. Samsung w maju, czerwcu i lipcu wprowadzi do sprzedaży aż pięć nowych urządzeń, więc jeśli ktoś ma zamiar niebawem wymienić swój telefon na nowy, powinien poczekać, bo jest na co. Portfolio południowokoreańskiej firmy poszerzy się o Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Activ, Galaxy S4 Zoom i dwa mikrotablety Galaxy Mega.

Zacznijmy od dwóch przedstawicieli serii Galaxy Mega. Obydwa urządzenia zostały potwierdzone przez producenta w pierwszej połowie kwietnia i jak sama nazwa wskazuje wyróżniają się czymś „Mega”. Pod tym słowem kryje się przekątna ekranu, która w przypadku mniejszego mikrotabletu (ta nazwa chyba lepiej pasuje niż określenie smartfon) ma 5,8 cali, a w większym 6,3 cali.

Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]

Ich wygląd jest zbliżony do Galaxy S4, ale parametry już nie, bo mimo tego, że są to „świeże” urządzenia ich specyfikacja jest przeciętna, ale wystarczająca. Tak w skrócie, urządzenia mogą pochwalić się dwurdzeniowym procesorem, 1,5 GB pamięci RAM, aparatem 8 Megapikseli i ekranem wykonanym w technologii PLS TFT. Jeśli chcecie poznać bardziej szczegółowe dane, zapraszam do tego wpisu.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]

Najważniejsze ze wszystkich informacji jest jednak to, kiedy Galaxy Mega trafią na rynek. Według tego co podaje serwis SamMobile, Galaxy Mega 6.3 w kolorze czarnym możemy spodziewać się już w tym tygodniu, bo jego premiera zaplanowana jest właśnie na 19 tydzień roku (6-12 maja). Tydzień później (13-19 maja) na półki sklepowe ma zawitać biały Galaxy Mega 5.8, a w tygodniu numer 21 (20-26 maja) poznamy tą samą wersję kolorystyczną, ale Galaxy Mega z 6,3-calowym ekranem. Na czarną wersję mniejszego Galaxy Mega przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, bo jego premiera zaplanowana jest na 25 tydzień roku, a więc dni od 17 do 23 czerwca.

Samsung Galaxy Mega [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Mega [źródło: 2po2.pl]

Czas teraz na różne odsłony „galaktycznej Czwórki”. Jak już zapewne czytaliście na naszej stronie, Samsung oprócz flagowego smartfonu Galaxy S4 ma w zanadrzu jego miniaturową wersję o nazwie Galaxy S4 mini, wersję o wzmocnionej wytrzymałości i odporności na wodęGalaxy S4 Activ i najciekawsze, Galaxy S4 Zoom, czyli coś w rodzaju połączenia smartfonu z aparatem o matrycy 16 megapikseli. Wszystkie wymienione urządzenia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta, ale może stać się to lada chwila, bo serwis SamMobile dotarł do informacji kiedy trafią one na rynek.

Galaxy S4 mini, czyli mniejsza wersja flagowego smartfonu Samsunga i niejako następca Galaxy S III mini ma być dostępny dopiero od 29 tygodnia roku (15-21 lipiec), za równo w wersji białej i czarnej (zapewne White Frost i Black Mist). Galaxy S4 Activ także pojawi się w 29 tygodniu roku, ale co ciekawe w kolorze Metallic Orange.

Samsung Galaxy S4 mini [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy S4 mini [źródło: SamMobile]

Najwcześniej poznamy wariant Galaxy S4 Zoom w czarnej barwie, bo jego premiera planowana jest na 23 tydzień, czyli czas od 3 do 9 czerwca. Biała odmiana zagości nieco później, bo w 25 tygodniu roku (17-23 czerwca).

Musicie przyznać, że robi się coraz ciekawiej i wygląda na to, że okres przedwakacyjny będzie niezwykle gorący, nie tylko pod względem temperatury za oknem. Podane wyżej daty premier dotyczą Europy, lecz nie wiadomo jeszcze jakich konkretnie krajów. Być może w Polsce premiera wymienionych urządzeń może się nieco opóźnić. Jeśli będziemy wiedzieć coś więcej, na pewno damy znać.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Activ i Galaxy Mega – znamy daty premier nowych smartfonów Samsunga”

  • Azawakh
    11 maja 2013 at 12:24

    Bardzo mnie cieszy, że wreszcie zamiast pokracznego określenia anglojęzycznego „phablet” mogłem przeczytać, że Samsung wprowadzi niebawem „mikrotablety”co brzmi naprawdę w odniesieniu do serii Galaxy Mega naprawdę fajnie. Przecież takiemu Mega 6.3 już niewiele brakuje do standardowego małego tabletu jakim jest Galaxy Tab2. Jeszcze troszkę i tego typu urządzenia zaczną nabierać całkowicie innego wymiaru i mikrotablet powinno stać się dla nich oficjalnym określeniem. To tyle jeśli idzie o mikrotablety z linii Mega a teraz coś o typowych smartphonach jak Galaxy S4 Acviv i Mini. Zaintrygował mnie kolor w jakim ma się ów model pojawić to raz a dwa jestem nadal ciekaw ceny obu tych modeli. S4 Mini wydaje mi się już nie tylko następcą S3Mini ale i Galaxy S2, który mimo że nadal jest chętnie kupowany i ceniony to jednak już jego specyfikacja niestety ale trąci myszką. S4 Mini robi wrażenie, iż to jemu przypadnie pałeczka lidera mniejszych flagowców Samsunga, które owszem są nie tyle mniejszymi odpowiednikami swoich większych braci ale będą wyznaczać jakby nowe horyzonty dla modeli o przekątnych ekranu 4.0-4.3”. To może być naprawdę ciekawy kok ze strony Samsunga.