Nieco na odwrót, ale najnowszy, 10,1-calowy tablet Samsunga jest dla nas coraz mniej tajemniczy. Wczoraj za sprawą sklepu Adorama poznaliśmy nieoficjalną cenę, która wskazuje, że każdy zainteresowany zakupem nowego tabletu będzie musiał wyciągnąć z kieszeni niemal 400 dolarów. Dzisiaj z kolei pojawiła się całkiem szczegółowa specyfikacja techniczna Galaxy Note 3 10.1, która jednak nadal nie potwierdza znajdującego się w nim układu obliczeniowego.

Z informacji zamieszczonych na stronie Hi-Tech Mail wynika, że największy z rodziny Galaxy Tab 3 będzie posiadał 10,1-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co nie jest zbytnio zadowalające, bo w takim wypadku nie stanowi to żadnego progresu w stosunku do poprzednika. Sercem tabletu ma być 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, wspierany przez tylko 1 GB pamięci RAM. Jak zauważyliście, nie wiadomo jaki będzie to układ, ale patrząc jednak na wcześniejsze spekulacje oraz ilość rdzeni i ich taktowanie, coraz bardziej prawdopodobna jest jednostka pochodząca od firmy Intel. Stawiam tutaj na model Intel Atom Z2560 z dwurdzeniowym procesorem PowerVR SGX 544, który przgotowany jest na 2013 rok.

Samsung Galaxy Tab 3 [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Tab 3 [źródło: 2po2.pl]

Pozostałe dane wskazują na obecność 3-megapikselowego aparatu z tyłu i kamerki 1,3 Mpix z przodu, 16 lub 32 gigabajtów pamięci wbudowanej i baterii o pojemności 6800 mAh. Ten kto choć trochę zna specyfikację tabletu Galaxy Tab 2 10.1 może kręcić nosem, bo nie dość, że trzecia generacja ma ten sam ekran, to także identyczną wielkość aparatu i o 200 mAh mniejszą baterię.

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 tylko pod względem rozmiaru i wagi jest lepszy od poprzednika. Nowa odsłona tabletu jest krótsza (243,1 mm), ale nieco niższa (176,1 mm) i o prawie 2 milimetry cieńsza. Galaxy Tab 3 10.1 jest także o około 80 gramów lżejszy, bo jego waga wynosi 510 gramów. Tablet prawdopodobnie będzie pracował pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Jak Wasze wrażenia po przeczytaniu powyższych informacji? Czy 10,1-calowy tablet o takich parametrach Wam pasuje? Ja szczerze jestem nieco rozczarowany i mam nadzieję, że oficjalne dane techniczne będą lepiej się prezentowały.

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Specyfikacja tabletu Samsung Galaxy Tab 3 10.1 wyciekła do sieci”

  • marcinek
    28 maja 2013 at 20:04

    Delikatnie mówiąc: żenada. W tym rozmiarze telewizora powinno być co najmniej 100 jak nie 200% ppi/dpi więcej niż w poprzedniku. To nie ten model ma przypadkiem konkurować z iPadem 4? Mobilne procesory intela – kolejna żenada – Intel od lat łasi się do Apple, żeby wzięli jego badziew do iPada i chwała jabolowi za to, że nie puszczają tego. Pogrzebmy architekturę x86. Ostatnio nawet w serwerach pojawiają się ARMy…