Wygląda na to, że już w najbliższym czasie wszystkie tablety z rodziny Galaxy Tab 3 zagoszczą na dobre w sklepach. Wskazują na to nie tylko daty premier, które trafiły do sieci na początku tego miesiąca, ale także oferta amerykańskiego sklepu Adorama. Najtańszy będzie tablet 7-calowy, bo już tydzień temu został nieoficjalnie wyceniony na niecałe 200 dolarów (ok. 650 złotych). Teraz przyszedł czas na dwa większe warianty, które rzecz jasna będą nieco droższe.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 za 199 dolarów [źródło: Adorama]
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 za 199 dolarów [źródło: Adorama]

W przypadku drugiej generacji tabletów Samsunga mieliśmy do czynienia z dwoma tabletami, które pod względem specyfikacji były bardzo do siebie zbliżone i różniły się przeważnie wielkością ekranu. Mniejszy miał ekran 7 cali, a większy mógł pochwalić się 10,1-calową przekątną. Z kolejną generacją tabletów Samsung poszedł o krok dalej, bo do wyboru mamy trzy warianty: z 7-, 8- i 10,1-calowym ekranem oraz zupełnie odmienną specyfikacją. Czyżby w przyszły roku, Galaxy Tab 4 występował w czterech wersjach? Kto wie…

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Tab 3 7.0 [źródło: 2po2.pl]

Wracając jednak do cen dwóch nowych tabletów, które pojawiły się w ofercie sklepu Adorama wynika, że będą one droższe niż podstawowy model z 7-calowym ekranem. Samsung Galaxy Tab 3 8.0 został wyceniony na kwotę 329,99 dolarów, co w przeliczeniu daję nam około 1100 złotych. Jeszcze więcej przyjdzie nam zapłacić za wariant 10,1-calowy, bo jak sugeruje sklep Adorama, cena Galaxy Tab 3 10.1 ma wynosić 379,99 dolarów (ok. 1250 złotych).

Obydwa wycenione tablety będą występowały w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i złoto-brązowej, a na dane użytkownika przeznaczone będzie 16 GB pamięci z możliwością jej powiększenia za pomocą karty microSD.

Samsung Galaxy Tab 3 - Ceny [źródło: Adorama]
Samsung Galaxy Tab 3 – Ceny [źródło: Adorama]

Samsung nie kwapi się z oficjalną prezentacją nowych tabletów (oprócz Galaxy Tab 3 7.0, który jest już nam znany), ale patrząc na rozwój wydarzeń, może to się stać już w najbliższym czasie. Może ich premiera będzie miała miejsce 20. czerwca w Londynie na Samsung Premiere 2013? Nie wykluczone, że tak.

źródło: SamMobile, Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *