Samsung Galaxy Note III będzie kolejnym urządzeniem z rodziny Note, wyposażonym w rysik S-Pen. W Internecie aż roi się od informacji na temat przyszłego tabletofonu, a co jakiś czas napływają kolejne, nowe. Tym razem najnowsze doniesienia dotyczą przekątnej ekranu i rozpoczęcia masowej produkcji trzeciej generacji Galaxy Note. 

Według przypuszczeń, masowa produkcja Samsunga Galaxy Note III ma rozpocząć się już w sierpniu tego roku, zaś oficjalna inauguracja na rynku ma mieć miejsce pod koniec września lub na początku października. Czyżby nowy tabletofon nie pojawi się na targach IFA 2013, które 6. września rozpoczynają się w Berlinie? Wątpię, dlatego tą informację przyjmijcie z lekkim przymrużeniem oka.

Kolejna informacja dotyczy przekątnej ekranu. Użytkownik @evleaks znany z serwisu Twitter twierdzi, że nowe urządzenie z serii Galaxy Note ma mieć 5,7-calowy ekran, a nie 5,99-calowy jak spekulowano wcześniej. Będzie to zatem przekątna o 0,2-cala większa niż w przypadku poprzednika, Samsunga Galaxy Note II. Czy to dobrze? Według mnie tak.

Nowy tabletofon Samsunga nie powinien być ani za duży, ani za mały, bo to w sumie tradycja serii Note. Urządzenie ma idealnie wpasować się między smartfony i tablety, więc takie minimalne zwiększenie przekątnej ekranu jest dobrym krokiem. Podobnie Samsung postąpił z Galaxy S 4, gdzie powiększając ekran z 4,8 do 5 cali, nie zwiększył wymiarów samego urządzenia.

Samsung Galaxy Note III będzie prawdopodobnie napędzany przez układ Exynos 5 Octa lub Qualcomm Snapdragon 800 i ma mieć 3 GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć i nagrywania filmów w FullHD posłuży 13-megapikselowy aparat z optyczną stabilizacją obrazu, a do treści, według najnowszych informacji będą wyświetlane na 5,7-calowym ekranie. Cały smartfon ma działać na systemie Android 4.2.2 lub 4.3 Jelly Bean wraz z nakładką TouchWiz Nature UX w wersji 2.0. Tak jak w każdym tablecie lub smartfonie serii Note, nie zabraknie rysika S-Pen, który znacznie ułatwia codzienną pracę z urządzeniem.

Czy uważacie, że 5,7-calowy ekran w przyszłym Galaxy Note będzie wystarczający?

źródło: SamMobile, SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Galaxy Note III z 5,7-calowym ekranem, w produkcji od sierpnia?”

 • Bomba
  25 czerwca 2013 at 15:36

  Plotki choć te są realne. Jeśli telefon nie urośnie o milimetr to ja się cieszę. Zakup praktycznie pewny.

  • Krzysztof Nawrot
   25 czerwca 2013 at 15:54

   Mam tak samo i wszystko wskazuje na to, że Samsung z Note III postąpi podobnie jak w przypadku S 4, czyli zwiększy nieznacznie ekran, nie powiększając wymiarów samego urządzenia. Przynajmniej tak bym chciał, bo też przymierzam się do zakupu.