Nie od dzisiaj wiadomo, że historia lubi się powtarzać. Samsung Galaxy S 4 dostępny jest już w tylu wariantach, że niektórym osobom trudno je wyliczyć z pamięci. Mamy wersję ze Snapdragonem 600, drugą z Exynosem 5 Octa, jest też wariant LTE-Advanced, a ostatnio nawet spekulowano o odsłonie z najnowszym układem Exynos 5420. Teraz pojawiły się informacje o Galaxy S 4 Active, który tez ma być odświeżony i wyposażony w mocniejszy procesor.

Sercem Galaxy S 4 Active jest czterordzeniowy układ Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 GHz, czyli taki sam jak w standardowej, pierwszej wersji Galaxy S 4. W połączeniu z procesorem graficznym Adreno 330 stanowi niezwykle wydajny duet, który poradzi sobie z każdym zadaniem i z najbardziej wymagającą grą. Czy jest więc sens pakować jeszcze lepszy układ?

Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 Active [źródło: 2po2.pl]

Najnowsze wyniki zamieszczone na stronie GFXBench wskazują na nową wersję Galaxy S 4 Active, w której zastosowano jednostkę Snapdragon 800 od Qualcomm’a. Model oznaczony jako SHV-E470S będzie dostępny w Korei Południowej, a jego sprzedażą prawdpodobnie zajmie się sieć SK Telecom, ta sama, która wprowadziła na rynek odświeżoną wersję Galaxy S 4 z obsługą LTE-A.

MSM8973 w Galaxy S 4 Active [źródło: GFXBench]
MSM8973 w Galaxy S 4 Active [źródło: GFXBench]

Poza mocniejszych procesorem specyfikacja Galaxy S 4 Active nie ulega zmianie. Nadal znajdziemy 2 GB pamięci RAM, 5-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości FullHD, aparat 8 Mpix i 16 GB pamięci wewnętrznej. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie tutaj.

Czy wprowadzanie nieco „podrasowanej” wersji Galaxy S 4 Active to dobry krok? Według mnie nie, ale chciałbym poznać też Wasze zdanie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *