Samsung Galaxy Gear będzie nowym, inteligentym zegarkiem od Samsunga oraz odpowiedzią na SmartWatch’a od firmy Sony. Wiemy już o przypuszczalnej specyfikacji, jednak do tej pory nie było ani słowa o funkcjach tego urządzenia. Dzisiejszy dzień to zmienia – do sieci wyciekły właśnie zrzuty ekranu, które obrazują funkcje koreańskiego zegarka.

Gear Manager, tak ma nazywać się oficjalna aplikacja, która pozwoli zarządzać zegarkiem od Samsunga bezpośrednio z poziomu smartfonu. Już teraz można zauważyć, że będzie ona oferować wiele interesujących funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość personalizacji wyświetlacza, na którym wyświetlana będzie godzina i data. Dwie następne funkcje dadzą nam dostęp do specjalnie przygotowanych aplikacji pod Galaxy Gear czy też możliwość ich pobrania ze sklepu Samsung Apps. Opcja Find My Watch pomoże w odnalezieniu zagubionego zegarka, o ile ten dostępne będzie w zasięgu Bluetooth (Bo jak inaczej ma być ustanowione to połączenie?). Pod dwiema ostatnimi pozycjami umieszczono ustawienia zegarka i sekcję pomocy, gdzie użytkownik znajdzie odpowiedzi na większość nurtujących go pytań w kwestii działania i obsługi gadżetu.

Galaxy-Gear
Aplikacja Galaxy Gear [źródło: evleaks]

Sposób połączenia zegarka Galaxy Gear ze smartfonem będzie bardzo łatwy i szybki, bo wszystko ma odbywać się za pomocą łączności NFC. Wystarczy zatem zbliżyć do siebie dwa urządzenia, a połączenie zostanie nawiązanie automatycznie. Jeśli jednak będą z tym problemy, połączenie można również nawiązać ręcznie, o czym świadczy funkcja Connect manually.

To tylko garstka informacji i na resztę poczekamy do wrześniowych targów IFA 2013 w Berlinie. Jak myślicie, Galaxy Gear to dobry pomysł? Czy macie w planach zakup tego urządzenia? Dajcie znać o tym w komentarzach.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Samsung Galaxy Gear – wiemy jakie będzie miał funkcje”

 • kaz
  30 sierpnia 2013 at 13:58

  Widzi mi się ten zegareczek.

 • klik
  30 sierpnia 2013 at 14:20

  To bardzo dobry pomysł o ile nie przesadzą z ceną i wklepiom tam przydatne funkcje. Chciałbym też żeby przy pomocy zegarka można było znaleźć telefon tak jak zegarek będzie można znaleźć przy pomocy telefonu. Powinien też być wodoodporny.

 • Bomba
  30 sierpnia 2013 at 14:37

  Jestem otwarty na gadżety ale muszą mnie przekonać, że to jest przydatne. Na razie mam 15 letni zegarek.

 • lukasz236
  30 sierpnia 2013 at 17:00

  Mam nadzieje, że zegarek będzie wodoodporny.

 • Damian maniak gier
  20 grudnia 2013 at 22:23

  Fajne zastosowanie jak nam przepadnie taki sprzęt no to wiadomo, że nie będziemy zadowoleni. Chociaż wolę standardowy zegarek na ręce 😀 Co chwilę wymyślają coś nowego jak to. Kiedyś się grało na comodorze, a teraz taki sprzęcior z wydajnymi parametrami.