Galaxy Gear to pierwszy inteligentny zegarek od Samsunga, wyposażony w 1,63-calowy ekran Super AMOLED, aparat Memographer o matrycy 1,9 Mpix i kilka ciekawych funkcji, o których szerzej mogliście przeczytać w pierwszych wrażeniach z IFA 2013. Jakiś czas temu pisaliśmy o pierwszej ofercie pre-order, gdzie zegarek Gear został wyceniony na niemal 1700 złotych, co według wielu użytkowników (także mnie) było ceną horrendalnie wysoką jak na taki gadżet. Oferta pojawiła się na kilkanaście dni przed oficjalną premierą urządzenia w Polsce stąd też nie było do końca wiadomo, ile ostatecznie będzie kosztował Galaxy Gear jeśli trafi do sprzedaży. Na całe szczęście cena jest trochę niższa.

Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]

Galaxy Gear został zaprezentowany obok Galaxy Note 3 na polskiej premierze, która odbyła się wczoraj wieczorem w warszawskiej restauracji Concept 13 przy ulicy Brackiej 9. Co prawda oficjalna cena gadżetu nie została podana w trakcie prezentacji, ale w rozmowie z rzecznikiem firmy Samsung dowiedziałem się, jaką kwotę będziemy musieli przeznaczyć, by wejść w posiadanie najnowszego gadżetu południowokoreańskiego producenta. W odpowiedzi usłyszałem „okolo 1200 złotych”, co rzeczywiście się dzisiaj potwierdziło.

Zegarek Galaxy Gear można znaleźć za 1199 złotych, ale obecnie w tej cenie jest dostępny tylko w sklepie X-KOM. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne – czarna, białapomarańczowa i jak na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawią się kolejne (łącznie jest ich 6). Oferta pojawia się dopiero dzisiaj, ale z pewnością w nadchodzących dniach Galaxy Gear trafi również do innych sklepów.

Cena zegarka nadal jest wysoka, ale w porównaniu z pierwszą ofertą pre-order mamy te 500 złotych w kieszeni. Ja jednak jeszcze się wstrzymam, bo jak już kiedyś powiedziałem, czekam na chwilę kiedy cena spadnie poniżej tysiąca.

źródło: X-KOM

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy Gear w sprzedaży w Polsce za 1199 złotych”

 • mistgras
  28 września 2013 at 15:41

  Ja czekam do Gear 2. Na początku 2014 to nie tak długo 😀

  • Krzysztof Nawrot
   28 września 2013 at 16:12

   To nie taki głupi pomysł. Może Samsung drugiego Galaxy Gear pokaże na MWC w Barcelonie i wyposaży go w GPS, a tym samym spadnie cena 1. gen 😉