Obecnie inteligentny zegarek Samsunga współpracuje z Galaxy Note 3, ale jeszcze w tym roku wsparcie mają otrzymać trzy smartfony – Galaxy S III, Galaxy S 4 i poprzedni tabletofon Galaxy Note II. Niecały miesiąc temu pojawiła się informacja, że Galaxy Gear będzie działał z innymi smartfonami, niekoniecznie tymi z logo Samsung na obudowie, ale puki co sprawa nieco ucichła. Teraz dowiadujemy się, że za pomocą zegarka będzie można sterować telewizorem. Czy to dobry pomysł?

Galaxy Gear i Samsung F7000 [źródło: Samsung]
Galaxy Gear i Samsung F7000 [źródło: Samsung]

Nie ulega wątpliwości, że zegarek Galaxy Gear został stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych jak smartfony czy tablety, by zwiększyć możliwości komunikacyjne. Jak się jednak okazuje, w przyszłości smartwatch Samsunga może współpracować z bardziej stacjonarnymi urządzeniami jak telewizory Smart. Ryan Bidan, dyrektor ds. marketingu w firmie Samsung potwierdził, że firma szuka rozwiązania jak Galaxy Gear może być używany z telewizorem.

My po takiej informacji możemy się tylko domyślać, jak w rzeczywistości obydwa urządzenia będą ze sobą współpracować. Często bywa tak, że chcemy coś obejrzeć w TV, już usadowiliśmy się na kanapie, a okazuje się, że pilot od telewizora leży w drugiej części pokoju. Trzeba więc wstać i po niego pójść, bo przecież sam do nas nie przyjdzie 😉 Mając Galaxy Gear na ręku, problem znika. Zapewne smartwatch będzie umożliwiał podstawową kontrolę telewizora, jak jego włącznie czy wyłączanie, przełączanie kanałów czy kontrolowanie głośności. Oczywiście są to tylko moje domysły i musimy poczekać na kolejne, bardziej potwierdzone informacje.

A jak Wam się podoba ten pomysł? Czy kontrolowanie telewizora za pomocą inteligentnego zegarka to przydatna rzecz czy może głupota?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *