Samsung Galaxy Note 8.0, czyli 8-calowy tablet południowokoreańskiego producenta wyposażony w rysik S-Pen zawitał do Polski na początku czerwca tego roku. Wówczas osoby, które zakupiły tablet mogły znaleźć w nim system Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Nieco ponad miesiąc po tym wydarzeniu do sieci trafiły informacje o wycieku nowszej wersji oprogramowania dla modelu z „samym” WiFi. Teraz można śmiało napisać, że Android 4.2.2 Jelly Bean jest już oficjalnie dostępny!

Galaxy Note 8.0 Android 4.2.2 Jelly Bean

Przychodzą do nas wieści zza oceanu, że Samsung rozpoczął oficjalną dystrybucję Androida 4.2.2 Jelly Bean na tabletach Samsung Galaxy Note 8.0 w wersji oznaczonej jako GT-N5110, standardowej bez modułu 3G. Aktualizację powinna zostać wykryta automatycznie w trybie OTA (Over-the-Air), ale jeśli tak się nie stanie, można podłączyć tablet do komputera i sprawdzić dostępność nowej wersji za pośrednictwem programu Samsung Kies. Jak na razie aktualizacja jest dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, ale zapewne w ciągu najbliższych dni pojawi się w krajach europejskich.

Jakie zmiany wprowadza uaktualnienie? Obok standardowych usprawnień poprawiających szybkość i stabilność działania tabletu oraz typowych zmian wynikających z Androida 4.2.2 Jelly Bean, są zmiany w interfejsie użytkownika TouchWiz pod kątem obsługi rysika S-Pen. Szczególnie widać to w aplikacji do obsługi poczty e-mail, S Planner i kontaktach.

Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 8.0 [źródło: Samsung]

Zapominalskim przypomnę, że Samsung Galaxy Note 8.0 jak sama nazwa wskazuje ma 8-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości WXGA, czterordzeniowy procesor Exynos 4412 o taktowaniu 1,6 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i trochę podkręcony procesor graficzny ARM Mali-400 MP4. Znajdziemy także 5-megapikselowy aparat, 16 GB pamięci wbudowanej i baterię Li-Ion o pojemności 4600 mAh.

Czekam na informacje od posiadaczy 8-calowego tabletu Note, kiedy wykryje u Was aktualizację do Androida 4.2.2 Jelly Bean. Jeśli już to się stanie i zauważycie jakieś ciekawe zmiany, napiszcie o tym w komentarzach ;).

źródło: AndroidCentral przez Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Samsung Galaxy Note 8.0 z WiFi oficjalnie z Androidem 4.2.2 Jelly Bean”

 • Jj
  7 października 2013 at 16:23

  A kiedy w Polsce? Czekam z niecierpliwością 🙂

 • Wiktor
  9 października 2013 at 06:41

  Ok Note 8 dostal. A co z Notem 10.1 ? Parametry takie same.

 • 9 października 2013 at 13:13

  Panowie, czekamy, skoro aktualizacja jest już w USA, to niebawem powinna dotrzeć także do Europy. Wiktor, jeśli będą informacje o 4.2.2 dla 10.1 na pewno damy znać 🙂

 • Diabeł
  9 października 2013 at 19:34

  Jasne że poczeeeeeeeeekamy.Dla tego samego modelu z 3g w Niemczech i innych 5 krajów 4.2.2 jest już od 45 dni dostępny, a u nas cisza.

 • Jaco
  6 listopada 2013 at 12:42

  Proszę o informację czy w Note 8 jest możliwość przechwytywania /wycinania/ fragmentu ekranu (np. fragment mapy, strony www, itp./ za pomocą s-Pena i wklejanie tego fragmentu do dowolnej aplikacji /np. do notatki, edytora tekstu, maila itp./?