Musze przyznać, że obok stacji multimedialnej której recenzję mogliście przeczytać jakiś czas temu na stronie, GamePad od Samsunga to najciekawsze akcesorium do smartfonów. Jeszcze nie jest dostępne w sprzedaży, ale już wkrótce może się to zmienić, bo kontroler pomyślnie przeszedł certyfikację Bluetooth.

Samsung GamePad o oznaczeniu EI-GP20 to już druga generacja kontrolera do urządzeń mobilnych – głównie smartfonów, która została zaprezentowna na tegorocznych targach IFA 2013 w Berlinie. Pierwsza swoją premierę miała na równi z Galaxy S 4, ale jak dotąd nie pojawiła się w sklepach (informowaliśmy tylko o zagranicznych ofertach pre-order). Trochę żałuje, że nie udało mi się nagrać nawet najkrótszego filmu z tym gadżetem, bo naprawdę zapowiada się bardzo ciekawe.

Samsung GamePad [źródło: AndroidCentral]
Samsung GamePad [źródło: AndroidCentral]

GamePad zamienia nasz smartfon w przenośną konsolę do gier i znacznie poprawia komfort rozrywki. Druga wersja kontrolera została gruntownie przeprojektowana i wykonana z ciemnego tworzywa (połączenie szarego i matowego plastiku z czarnym, połyskującym), dzięki czemu o wiele lepiej się prezentuje i nie przypomina już zabawki dla dzieci jak 1. generacja. Pojawił się także dedykowany przycisk GAME, który uruchamia na telefonie portal z grami. Kontroler ma specjalny uchwyt na smartfon, ale można go także użyć w inny sposób, podłączając multimedialną stację ze smartfonem do telewizora i kontrolując grę na odległość.

Kontroler Samsung GamePad parę dni temu pomyślnie przeszedł testy i uzyskał certyfikat Bluetooth, który jest niezbędny do tego, by urządzenie mogło trafić do sprzedaży. Jeśli jesteśmy już przy łączności, to tak, GamePad łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Został stworzony z myślą o tabletofonie Galaxy Note 3, ale jak można dowiedzieć się z powyższego filmu od SamsungTomorrow, działa także z innymi smartfonami Galaxy (zapewne Galaxy S III, Galaxy S 4 czy Galaxy Note 2).

Samsung GamePad - certyfikat Bluetooth [źródło: SamMobile]
Samsung GamePad – certyfikat Bluetooth [źródło: SamMobile]

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji kiedy GamePad od Samsunga trafi do sprzedaży i ile pieniędzy będziemy musieli przeznaczyć na jego zakup. W moim przypadku cena jednak spada na drugi plan, bo kontroler musi się u mnie znaleźć na testy i zrobię wszystko by jak najszybciej go zdobyć 😉

źródło: SamMobile, SamsungTomorrow (YouTube), AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Druga generacja Samsung GamePad już wkrótce trafi do sprzedaży? (wideo)”

  • Bomba
    8 października 2013 at 16:16

    Ja posiadam Gameklip do Dual Shock 3. Ładnie współpracuje z telefonami. Tutaj brakuje mi dwóch przycisków z tyłu. Do gier z PSX odpada niestety.