Informacje o Samsungu Galaxy S 4 wyposażonym w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 i wspierającym łączność LTE-A pojawiły się już kilka miesięcy temu. Ostatecznie pod koniec czerwca nowa wersja flagowego smartfonu Samsunga została oficjalnie zaprezentowana w Korei Południowej i właśnie tam miała być tylko dostępna. Jednak jak się teraz okazuje, Galaxy S 4 LTE-A trafił także do Europy.

Samsung Galaxy S 4 z obsługą LTE-A został podobno przypałany i przetestowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie (pisaliśmy o tym tutaj), co mogło wskazywać, że wkrótce będzie osiągalny na Starym Kontynencie. Ponad miesiąc po tym wydarzeniu możemy być niemal pewni, że najwydajniejsza wersja Galaxy S 4 już niebawem zagości na sklepowych półkach w Europie.

Samsung Galaxy S 4 LTE+ [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 LTE+ [źródło: Samsung]

Model smartfonu Galaxy S 4 oznaczony jako GT-I9506 pojawił się na oficjalnej stronie niemieckiego oddziału firmy Samsung i zapewne już niebawem trafi do sprzedaży. Smartfon posiada czterordzeniowy układ Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 Ghz i wsparcie dla super-szybkiej sieci LTE+, ale także fabrycznie zainstalowaną aplikację Samsung KNOX, która między innymi chroni osobiste dane i pozwala oddzielić sferę prywatną od zawodowej. Z resztą sam napis na ekranie – Business Companion sugeruje, że ten wariant przygotowany jest z myślą o użytkownikach biznesowych.

Na chwilę obecną nie wiadomo jaka będzie cena Galaxy S 4 z LTE+ i kiedy trafi do sprzedaży, ale nawet jeśli się to niebawem stanie, nie ma co liczyć, że ten model będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

źródło: Samsung przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *