Z pewnością każdego ucieszyła informacja z końca września o tym, że Samsung rozpoczął testowanie Androida 4.3 Jelly Bean dla Galaxy Note drugiej generacji. Od tamtego czasu trafiło do sieci kilka testowych wycieków, ale użytkownicy nadal wyczekują oficjalnej aktualizacji dla tego modelu. Okazuje się, że ta lada dzień może się pojawić.

galaxy-note-2-android-4-3-jelly-bean

N7100XXUEMK4 – tak oznaczone zostało najnowsze oprogramowanie z systemem Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy Note II, które wyciekło do internetu. Oprogramowanie jest przeznaczona na rynek indyjski i jest całkiem świeże (data utworzenia to 10. listopada), co sugeruje, że może to być jedna z końcowych kompilacji dla Galaxy Note II. Oprogramowanie zawiera więc wybrane zmiany i nowości (m. in. odświeżony interfejs, podział ustawień na kategorie czy wsparcie dla Galaxy Gear), które znamy z Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3, z wyjątkiem ulepszeń i ostatecznych poprawek, które znajdą się w przyszych wersjach (być może już tej oficjalnej aktualizacji).

Aktualizacja dla Galaxy Note II miała zostać udostępniona w listopadzie lub na początku grudnia tego roku, ale jak podaje SamMobile, może to już nastąpić w najbliższym tygodniu. Jeden z redaktorów serwisu testował oprogramowanie przez kilka dni i twierdzi, że nie zawiera błędów i działa bardzo stabilnie. Jak wynika jednak z pierwszym opinii użytkowników, oprogramowanie może i działa stabilnie, ale jest pozbawione najważniejszych funkcji jak Polecenie wskazywane, aplikacja S Note, Moje Czasopismo czy nowej wersji aparatu, które możemy znaleźć w Galaxy Note 3. Mam nadzieję, że w finalnej aktualizacji dla Polski to się zmieni.

Model: GT-N7100
Kraj: Indie
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 2099172
Data kompilacji: Niedziela, 10 listopada 2013
Kod: INU
PDA: N7100XXUEMK4
CSC: N7100ODDEMK1
MODEM: N7100DDEMJ9

N7100XXUEMK4 (1181,3 MB) – Pobierz

Najnowsze oprogramowanie można sprawdzić na swoim egzemplarzu Galaxy Note II, ale trzeba się z tym, że jest w nim obecne zabezpieczenie Samsung KNOX i ingerencja w system może spowodować utratę gwarancji. Poza tym oprogramowanie jest skierowane na rynek indyjski i nie do końca mogę potwierdzić czy ma język polski (ale raczej nie). Jeśli jednak ktoś zdecydował się na instalację, czekamy na pierwsze komentarze.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “N7100XXUEMK4 – kolejny testowy Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy Note II”

 • Piotr
  18 listopada 2013 at 11:28

  W ostatnim wyciekłym ROMie nie działa WiFi.

 • Radosław W.
  18 listopada 2013 at 14:29

  Kiedy w końcu dla S 3 ?! I właściwie tylko mi się wydaje że na tym serwisie rzadko co pojawiają się informacje o wyciekach dla Samsunga Galaxy S3. Bo ja jak przeglądam informacje z sieci na ten temat to znalazłem informacje że testowych oprogramowań dla s3 było już 3. Ale na tej stronie podoją że jedno. -_-

 • VS
  18 listopada 2013 at 16:46

  Nie umiecie angielskiego? Wejdzcie sobie na Sammobile, piszą tam, że Samsung zaprzestał aktualizacji sgs3 do androida 4.3 bo miala bugi i od nowa beda robic aktualizacje. Wedlug mnie w tym roku nawet siemzamto nie zabiora.
  Pozdrawiam