Premiera Galaxy Note 3 już za nami więc nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej plotek o kolejnym typowym urządzeniu – następcy Galaxy S 4. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Galaxy S 5 może działać pod kontrolą 64-bitowego układu Exynos 6, który podobno ma być wykonany w 14 nm procesie technologicznym. Teraz najnowsze plotki wskazują na obecność skanera tęczówki w przyszłym flagowcu. Co Wy na to?

Kiedy firma Apple zaprezentowała iPhone’a 5S wielkie poruszenie zrobił lekko odmieniony przycisk Home, który został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Podobną technologię wykorzystał HTC w swoim najnowszym smartfonie One Max, tyle tylko że umieścił czytnik na tylnej części obudowy, tuż pod aparatem. Wygląda na to, że Samsung chce pójść o krok dalej i wykorzystać w swoim przyszłym smartfonie bardziej zaawansowaną technologię – skaner tęczówki.

Jak na razie nie wiadomo nic konkretnego na ten temat, ale tego typu skaner może służyć między innymi do odblokowania ekranu. Bardzo możliwe, że na podstawie skanu tęczówki będzie można logować się do niektórych aplikacji lub blokować dostęp do osobistych plików. Są to jednak tylko domysły i o tym jak to będzie działać w rzeczywistości i czy w ogóle taka technologia zostanie wprowadzona, dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. W chwili obecnej taką informację trzeba przyjąć z lekkim przymrużeniem oka.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Skaner tęczówki oka w Samsungu Galaxy S5?”

 • Piter
  19 października 2013 at 21:12

  byloby fantastyczne gdyby taki skaner był w s5

 • Bomba
  20 października 2013 at 13:15

  Najlepiej nie trzymać na komórce nie wiadomo czego. Telefon lepiej zabezpieczony od domu i samochodu.

 • marcinek
  21 października 2013 at 14:11

  A kiedy Andek będzie 64 bitowy? CO po 64 bitowym sprzęcie jak system ma 32 bity? BTW, czy ARM też ma takie dziwne ograniczenia typu 2GB RAM na proces, czy to wymysł intela (32 bity)?