Każdy kolejny przedstawiciel serii Galaxy S był większy, szybszy i coraz bardziej naszpikowany nowymi technologiami. W przyszłym roku ma zostać zaprezentowana już 5. generacja tego modelu, a że podobno ma to się stać zaraz na początku, to w sieci pojawia się coraz więcej informacji. Z tych najnowszych wynika, że Galaxy S 5 będzie miał układ Exynos 6 i aż 4 GB pamięci RAM.

Układ Exynos 6 gościł już na łamach naszej strony w połowie października, kiedy pierwszy raz poruszyliśmy temat nowej jednostki Samsunga. Według niepotwierdzonych jeszcze danych, układ będzie dysponował rdzeniami ARM Cortex A53/A57, będzie 64-bitowy i zostanie utworzony 14 nm technologii produkcyjnej. Wszystko to ma sprawić, że Exynos 6 będzie dużo wydajniejszy od poprzednika, potrzebując do działania znacznie mniej energii.

Koncept Galaxy S 5 [źródło: concept-phones.com]
Koncept Galaxy S 5 [źródło: concept-phones.com]

Po raz kolejny wspomina się, że pierwszym urządzeniem z nowym układem Exynos 6 będzie flagowy smartfon Samsung Galaxy S 5, który ma zadebiutować w pierwszej połowie 2014 roku. Jak podają zagraniczne źródła, pod obudową następcy Galaxy S 4 znajdziemy aż 4 GB pamięci RAM, co może sprawić, że Galaxy S 5 będzie pierwszym smartfonem na świecie z tak dużą ilością pamięci operacyjnej (chyba, że jakiś producent wyprzedzi Samsunga). Jeśli rzeczywiście tak się stanie, mam nadzieję, że będzie to lepiej wyglądać niż w przypadku Galaxy Note 3. Przypomnę, że najnowszy tabletofon z deklarowanych 3 GB ma tylko 2,38 GB dostępne dla użytkownika.

A Wy jakie macie zdanie na temat specyfikacji Galaxy S 5? Czy 4 GB w smartfonie to nie za dużo?

źródło: TheDroidGuy przez gsmManiaK 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy S 5 z 64-bitowym układem Exynos 6 i 4 GB pamięci RAM?”

 • eryk
  29 października 2013 at 19:38

  wydaję mi się co do RAMu to lepiej za dużo niż za mało.

 • Mateusz
  29 października 2013 at 20:03

  Super specyfikacja:D ciekwe jaki będzie miał wersję Androida? Może 4.4 KitKat XD

 • esuba94
  29 października 2013 at 21:25

  I tak poczekam na Snapdragona 1200 i rezonansowe ładowanie czyli – Samsung Galaxy Note 4 juz wole na to wydać kase i miec telefon na rok dobry.

 • swoch
  13 listopada 2013 at 11:50

  prosze poprawic artykuł, sa conajmniej 2 błędy…