W październiku Samsung zaprezentował ISOCELL – nową technologię matryc CMOS, która ma wyższą światłoczułość, co przekłada się na lepsze odwzorowanie kolorów przy bardzo słabym oświetleniu. Konferencja Samsung’s Analyst Day przyniosła ze sobą sporo nowych informacji, między innymi o przyszłych flagowcach Samsunga. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy S 5 będzie miał 16-megapikselowy aparat właśnie z technologią ISOCELL.

Obecnie topowe urządzenia firmy Samsung jak chociażby Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3 zostały wyposażone w 13-megapikselowe matryce CMOS w technologii BSI. Nie powiem, bo urządzenia wykonują bardzo dobrej jakości zdjęcia, lecz w słabszym oświetleniu potrafią się pogubić. Na szczęście już w przyszłym roku ma to się zmienić, bo jak zaznaczył producent, wszystkie flagowe urządzenia będą posiadały 16-megapikselowe aparaty z innowacyjną technologią ISOCELL.

Samsung Galaxy Note 3 - aparat [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 – aparat [źródło: Samsung]

Takie rozwiązanie może zatem trafić do następcy Galaxy S 4 i przyszłego tabletofonu Galaxy Note 4. Nadal jednak nie ma potwierdzonej informacji odnośnie optycznej stabilizacji obrazu, a jak tydzień temu informował serwis ETNews, można ona w ogóle nie trafić do Galaxy S 5, ze względu na brak producenta, który będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość podzespołów.

Patrząc jednak na rynek mobilny, technologia OIS jest już obecna w niektórych smartfonach, więc byłoby to trochę dziwne, gdyby nie trafiła w 2014 roku do flagowego modelu Samsunga. Musimy czekać na kolejne, pewniejsze informacje i spoglądać na rozwój całej tej sytuacji.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 5 z aparatem 16 Mpix i technologią ISOCELL?”