Wszystko wskazuje na to, że Samsung rzeczywiście szykuje dla nas kolejny tablet z rodziny Galaxy. Parę dni temu pojawiły się pierwsze informacje o tablecie Galaxy Tab 3 Lite, lecz na próżno było szukać jakichkolwiek danych na temat jego specyfikacji. Dzisiaj wiemy już więcej, bo tablet o oznaczeniu SM-T111 uzyskał certyfikat WiFi.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite jak już zdążyliśmy się dowiedzieć, ma być najtańszym tabletem w historii koreańskiego producenta, a to wszystko za sprawą ceny, która ma nie przekraczać granicy 100 euro. Wygląda na to, że tablet zbliża się do nas wielkimi krokami. Pomyślnie przeszedł certyfikację WiFi, a dokument UAProf zdradził kilka szczegółów na temat jego specyfikacji.

galaxy-tab-3-7-0

Samsung Galaxy Tab 3 Lite ma zostać wyposażony w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, pod obudową znajdzie się miejsce dla 2-rdzeniowego procesora o taktowaniu 1,2 GHz, a system to Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Skoro jest to model o oznaczeniu SM-T111 możemy być pewni, że oprócz WiFi będzie posiadał także modem 3G. Specyfikacja wygląda znajomo, prawda? Takie same podzespoły możemy spotkać w 7-calowym tablecie Galaxy Tab 3, który obecnie jest dostępny za niecałe 600 złotych. Zastanawiam się zatem jakie zmiany wprowadzi producent, by nowy tablet można było nazwać Lite i czy w ogóle taki tablet jest potrzebny?

Premiera tabletu ma odbyć się na początku 2014 roku.

źródło: SammyToday przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy Tab 3 Lite coraz bliżej? Znamy częściową specyfikację”

  • marcinek
    13 grudnia 2013 at 20:00

    Słuszne pytanie. Warto wspomnieć, że istnieje choćby taki model jak 8.9 LTE,o bardzo podobnej specyfikacji. I z większym telewizorem.

  • KubaJestę
    3 stycznia 2014 at 19:25

    Ciekawe czy kiedy wyjdzie ten tablet, galaxy tab 3 7.0 dostanie androida 4.2…