Sytuacja z kontrolerem do gier od Samsunga jest conajniej dziwna. Druga generacja, o której mowa zadebiutowała na tegororcznych targach IFA 2013 i od tamtej pory była wręcz niemożliwa do zdobycia. Co prawda na początku listopada GamePad pojawił się w Polsce, ale w znikomej ilości, bo nie znam osoby, której udało się go zakupić. Wygląda jednak na to, że już niebawem dostępność kontrolera będzie lepsza i co ciekawe, znajdziemy go także w bardzo interesujących zestawach specjalnie przygotowanych dla graczy.

Galaxy Tab 3 8.0 Game Edition [źródło: AllAboutSamsung]
Galaxy Tab 3 8.0 Game Edition [źródło: AllAboutSamsung]

Samsung dwa dni temu oficjalnie ogłosił wprowadzenie kontrolera EI-GP20 do sklepów w Europie, co jest bardzo dobrą wiadomością, bo w końcu użytkownicy, którzy wykorzystują swoje smartfony do grania, będą mogli robić to w znacznie bardziej komfortowy sposób. GamePad jest przeznaczony dla smartfonów z Androidem (prawdopodobnie tylko dla Galaxy) i posiada specjalny uchwyt, gdzie możemy umieścić urządzenie, w pewnym sensie przerabiając je w przenośną konsolę. Kontroler łączy się za pośrednictwem Bluetooth, więc może też działać na odległość – przykładowo podczas grania na ekranie telewizora, po podłączeniu do niego smartfonu.

Samsung GamePad [źródło: Samsung]
Samsung GamePad [źródło: Samsung]

Jak wynika z ostatnich informacji, w sprzedaży pojawią nie tylko same pady, ale też specjalne zestawy, gdzie GamePad będzie dodawany do urządzeń. Zestaw widoczny na zdjęciu składa się z 8-calowego tabletu Galaxy Tab 3, wspomnianego kontrolera EI-GP20 i specjalnego adaptera HDMI, który umożliwi nam podłączenie tabletu bezpośrednio do telewizora. Nie wiadomo czy będą komplety chociażby z Galaxy Note 3 czy Galaxy S 4, bo na chwilę obecną znany jest tylko ten jeden – Galaxy Tab 3 8.0 Game Edition.

Galaxy Tab 3 8.0 Game Edition [źródło: AllAboutSamsung]
Galaxy Tab 3 8.0 Game Edition [źródło: AllAboutSamsung]

Nie wiadomo też jaka będzie cena „gamingowego” zestawu. Można jednak przypuszczać, że cena może plasować się w przedziale od 1400-1700 złotych. Załóżmy, że w zestawie jest Galaxy Tab 3 8.0 w wersji bez modułu 3G, który obecnie można kupić za około 950 złotych, a do tego dochodzi jeszcze koszt samego kontrolera (79,90 euro, około 400 złotych) i adaptera HDMI. Suma daje nam dolną granicę, a górną uzyskamy, jeśli w zestawie znajdzie się bogatszy wariant tabletu z miejscem na kartę microSIM.

Obecnie nie wiadomo kiedy i gdzie zadebiutuje opisany tutaj zestaw, jednak patrząc na źródło zdjęcia i informacji, bardzo możliwie, że będą to Niemcy, a potem kolejne, europejskie kraje. Jesteście zainteresowani zakupem? 😉

źródło: AllAboutSamsung przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *