Wielkimi krokami zbliżają się targi CES w Las Vegas, a pod koniec lutego odbędzie się MWC w Barcelonie. Te dwie imprezy przyniosą ze sobą sporo nowych urzadzeń i z pewnością nie zabraknie wśród nich tych z logo Samsunga na obudowie. Już od jakiegoś czasu w sieci pojawią się informacje o kilku nowych tabletach południowkoreańskiego producenta, które swoją premiere mają mieć w 2014 roku. Wreszcie możemy zobaczyć jak będzie wyglądał jeden z nich – Samsung Galaxy Tab Pro 8.4.

Samsung w 2013 roku wprowadził do sprzedaży 40 milionów tabletów Galaxy, o czym informowaliśmy Was w ubiegły poniedziałek. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i doskonale wie o tym Samsung, bo w nowym roku na rynek ma trafić aż 100 milionów tabletów od tego producenta. Patrząc na ilość tabletów jakie są w planach ten wynik jest jak najbardziej możliwy. Już teraz wiemy o czterech – Galaxy Tab Pro 8.4 i Galaxy Tab Pro 10.1, Galaxy Note Pro 12.2 i Galaxy Tab 3 Lite, a zapewne w 2014 roku zostanie jeszcze odświeżona linia Galaxy Tab’ów, które obecnie można spotkać w trzech wielkościach. Były też plotki o dwóch tabletach z ekranami AMOLED, więc mówiąc krótko – będzie się działo.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 źródło: MovePlayer]
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 źródło: MovePlayer]

Dzisiaj zajmiemy się tabletem Galaxy Tab Pro 8.4 (SM-T320/T325), bo to właśnie ten model pojawił się właśnie na pierwszej grafice prasowej. Tablet jak sama nazwa wskazuje będzie wyposażony w 8,4-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości i zapewne mocną specyfikację, której póki co jeszcze nie znamy. Wiemy jednak jak tablet będzie się prezentował. Z tyłu Samsung zdecydował się na identyczne rozwiązanie, co chociażby w Galaxy Note 3, gdzie znajdziemy tworzywo sztuczne stylizowane na skórę z eleganckim obszyciem. Będzie też aparat z diodą doświetlającą LED i oczywiście logo producenta.

Przód to spory ekran, otoczony bardzo cienką ramką – jeszcze cieńszą niż w 8-calowym Galaxy Tab 3. Pod ekranem znalazł się fizyczny przycisk Home i dwie płytki dotykowe, co znacznie usprawni pracę i da nam pełne 8,4 cali przestrzeni roboczej (bez ograniczenia w postaci belki z dotykowymi przyciskami).

Podobnie jak Galaxy Note 10.1 2014 Editon, 8,4-calowy przedstawiciel serii Galaxy Tab Pro trafi do sprzedaży w czarnym i białym kolorze, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy się to stanie. Premiera tabletu też nie została jeszcze potwierdzona, ale jest już niemal pewne, że poznamy go na CES w Las Vegas (7-10 stycznia) lub MWC w Barcelonie (24-27 lutego).

źródło: MovePlayer przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Tablet Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 na pierwszym zdjęciu prasowym!”

  • marcinek
    2 stycznia 2014 at 09:02

    Nareszcie coś się rusza w tej klasie sprzętu. 8.4 bez Dolnego paska, powinno dać mniej więcej tyle co 8.9. Ciekaw jaka będzie rozdzielczość. Nazwa PRO sugeruje, że na moc nie będzie trzeba narzekać.

  • esuba94
    2 stycznia 2014 at 09:49

    wygląda jak Fake.