Zazwyczaj Samsung na koferencjach prasowych omija szerokim łukiem kwestię związaną z cenami swoich nowych urządzeń. Ważna jest specyfikacja, możliwości i nowe funkcje, a to, ile przyjdzie nam zapłacić za urządzenia oficjalnie dociera do nas kilka lub kilkanaście dni po premierze. Redaktorom serwisu SamMobile udało się jednak dotrzeć do cen nowych tabletów Galaxy NotePRO i Galaxy TabPRO, dzięki czemu już teraz wiemy, ile będziemy musieli przeznaczyć, by kupić jeden z nich.

Naturalnie najtańszym tabletem będzie ten najmniejszy, a co za tym idzie, ten z najmniejszą przekątną ekranu, czyli 8,4-calowy Galaxy TabPRO. Wersja podstawowa ma kosztować 389 euro, a ta wyposażona w slot na karty SIM i obsługująca LTE została wyceniona na 519 euro. Zaintersowani tabletem Galaxy TabPRO 10.1 będą musieli uszczuplić swój portfel o 479 euro w przypadku wersji WiFi i o 609 euro, jeśli myślą o wariancie z LTE. Jeszcze więcej pieniędzy będzie trzeba przeznaczyć na zakup Galaxy TabPRO z 12,2-calowym ekranem – 649 euro za tablet z WiFi i 100 euro więcej za modem LTE.

galaxy-notepro-tabpro-ceny

Nie powinno dla nikogo być zaskoczeniem, że najdroższym tabletem spośród czterech zaprezentowanych przez Samsunga na CES 2014 będzie Galaxy NotePRO. Od zawsze seria tabletów z rysikiem S-Pen należała do tych, za które trzeba było płacić najwięcej, a to wszystko dlatego, że są to urządzenia z najwyższej półki, oferujące najlepszą wydajność, która idzie w parze z funkcjonalnością. Cena wersji z „samym” WiFi to 749 euro, a tablet z LTE został wyceniony na 849 euro.

Spójrzcie jeszcze na wszystkie ceny w bardziej przystępnej formie.

Nazwa tabletuWersjaCena (nieoficjalna)
Samsung Galaxy TabPRO 8.4WiFi389 euro (ok. 1620 PLN)
Samsung Galaxy TabPRO 8.4LTE519 euro (ok. 2160 PLN)
Samsung Galaxy TabPRO 10.1WiFi479 euro (ok. 2000 PLN)
Samsung Galaxy TabPRO 10.1LTE609 euro (ok. 2540 PLN)
Samsung Galaxy TabPRO 12.2WiFi649 euro (ok. 2700 PLN)
Samsung Galaxy TabPRO 12.2LTE749 euro (ok. 3120 PLN)
Samsung Galaxy NotePROWiFi749 euro (ok. 3120 PLN)
Samsung Galaxy NotePROLTE849 euro (ok. 3540 PLN)

Spoglądając na te wszystkie cyferki nie trudno zauważyć, że nowe tablety do tanich nie będą należeć, ale tego można było spodziewać się już po dopisku w ich nazwie – PRO. Wszystkie zaprezentowane urządzenia zostały wyposażone w najwydajniejsze, czterordzeniowe układy, sporą ilość pamięci RAM, a także wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości (2560 x 1600 pikseli). Na pewno nie jest to sprzęt dla typowego Kowalskiego, który będzie używał tabletu tylko do przeglądania Internetu, a dla osób, które wymagają od urządzenia najwyższej wydajności i potrafią czerpać korzyści z większości funkcji. Stąd też wysoka cena, adekwatna do możliwości sprzętu.

Trzeba jednak mieć też na uwadze, że nie są to oficjalne ceny nowych tabletów, dlatego na ich potwierdzenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

źródło: SamMobile przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *