Ponownie wraca temat tabletu Samsunga, który ma być wyposażony w ekran AMOLED. Na początku grudnia pojawiły się informacje, że koreański producent pracuje nad dwoma takimi urządzeniami, które zamiast zwykłego LCD będą dysponować lepszym wyświetlaczem AMOLED, spotykanym do tej pory w topowych smartfonach. Dzisiaj dowiadujemy się, że może to być Galaxy Tab 4, model oznaczony jako SM-T330.

Każdy kto choć trochę interesuje się mobilnymi urządzeniami spodziewał się, że premiera tabletu lub tabletów z ekranem AMOLED będzie miała miejsce na targach CES 2014, które na początku tego miesiąca odbyły się w Las Vegas. Tak się jednak nie stało. Co prawda, były cztery nowe tablety z rodziny TabPRO i NotePRO, ale wszystkie były wyposażone w wyświetlacze Super Clear LCD. Przed nami kolejne targi, tym razem MWC w Barcelonie i to właśnie (choć to jeszcze nic pewnego) tam Samsung może pokazać nowe OLED’owe tablety.

Na indyjskiej stronie Zauba pojawiły się informacje o urządzeniu oznaczonym jako SM-T330, które zostało wysłane do testów w centrum R&D. Wiele wskazuje na to, że sprawa dotyczy kolejnego tabletu Samsunga, który będzie posiadał 8-calowy wyświetlacz, miejmy nadzieje że AMOLED. Sprawa nabiera jeszcze większej wiarygodności, bo z podobnie oznaczonymi modelami mamy do czynienia już teraz. Jak dobrze pamiętacie Galaxy Tab 3 8.0 to model SM-T310 (Wi-Fi) i SM-T311 (Wi-Fi + 3G), a najnowszy 8,4-calowy Galaxy TabPRO to został oznaczony jako SM-T320 i SM-T325.

SM-T330 [źródło: SamMobile]
SM-T330 [źródło: SamMobile]

Będziemy śledzić informacje i na bieżąco Wam je przekazywać. Targi MWC już za niecały miesiąc, wieć jeśli powyższe informacje nie zostaną potwierdzone (lub też zdementowane) wcześniej, na pewno stanie się to na targach.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *