Samsung musi zaprezentować w tym roku tablety Galaxy Tab 4 żeby przedłużyć żywotność serii. Wczoraj wyciekła do sieci ich nieoficjalna specyfikacja i wydawać by się mogło, że minie jeszcze kilka miesięcy zanim ujrzymy te urządzenia na żywo. Jak się jednak okazuje, premiera czwartej generacji Galaxy Tab’ów może nastąpić już za niecałe dwa tygodnie, na targach MWC w Barcelonie.

samsung-logo

Podobnie jak to jest z obecną serią tańszych tabletów Samsunga, Galaxy Tab 4 będą występować w trzech różnych rozmiarach, z 7-, 8- i 10,1-calowym wyświetlaczem. Z nieoficjalnych danych wynika, że każdy z nich będzie miał ekran w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (wreszcie jakaś konkretna zmiana w 7-calowej wersji) i wszystkie będą pracować w oparciu o czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,2 GHz. Niepokoi niestety fakt, że w Galaxy Tab 4 8.0 uszczuplono pamięć RAM (1 GB zmiast 1,5 GB) i zastosowano słabszy aparat o matrycy 3 Mpix.

To jednak nie koniec rewelacji na temat nadchodzących urządzeń Samsunga. Jak podaje koreański serwis ZDNet Korea, na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie możemy spodziewać się prezentacji nowej generacji zegarka, który będzie prawdopodobnie krył się pod nazwą Galaxy Gear 2. Smartwatch ma mieć zupełnie nowy wygląd, większą funkcjonalność i być może elastyczny ekran.

galaxy-gear-2

Samsung na MWC 2014 ma skupić swoją uwagę nie tylko na smartfonach, ale też tabletach i gadżetach osobistych. Czyżby piątka na zaproszeniu sugerowała premierę pięciu urządzeń? Jeśli policzyć je wszystkie – Galaxy S 5, trzy tablety Galaxy Tab 4 i Galaxy Gear 2 to rzeczywiście może coś w tym być. Poczekamy do targów, a na pewno wszystko się wyjaśni. Gala UNPACKED 5 odbędzie się wieczorem 24. lutego.

źródło: ZDNet przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *