Na gali Samsung Mobile UNPACKED obok bohatera wieczoru jakim niewątpliwie będzie smartfon Galaxy S 5, być może zobaczymy też odświeżone modele tabletów z serii Galaxy Tab 4. Podobnie jak to ma miejsce w obecnej generacji, nowe tablety prawdopodobnie będą występować w trzech wariantach i zyskają na płynności dzięki nowym pdzespołom i systemowi Android KitKat. Wiele wskazuje na to, że w środku znajdziemy układ ze stajni Qualcomm’a.

Z ostatnich przecieków mogliśmy się dowiedzieć, że 4. generacja tabletów Galaxy Tab będzie prawdpodobnie dostępna w trzech rozmiarach, z 7-, 8- i 10,1-calowym ekranem. Wszystkie modele mają pracować pod kontrolą czteordzeniowego procesora o taktowaniu 1,2 GHz, ale jak dotąd nie było wiadomo, co to będzie za jednostka.

SM-T531 w GFXBench  [źródło: TabletGuide]
SM-T531 w GFXBench [źródło: TabletGuide]

Dzisiaj za sprawą holenderskiego źródła dowiadujemy się, że w nowe Galaxy Tab’y będą napędzane przez układ Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8226), który został wytworzony w 28nm procesie, ma cztery rdzenie o maksymalnym taktowaniu 1,2 GHz i dysponuje zadowalającą grafiką Adreno 305. Takie szczegóły zdaje się potwierdzać powyższy screen pochodzący z programu GFXBench, gdzie podobno Galaxy Tab 4 (SM-T531) był testowany.

Póki co informacje te nie mają oficjalnego pokrycia, ale jestem pewien, że wszystko stanie się jasne już w najbliższy, poniedziałkowy wieczór, podczas wydarzenia UNPACKED.

źródło: TabletGuide przez tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *