Tablet Samsung Galaxy Tab 3 7.0 jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, ale też kilku wersjach. Kojarzycie model Galaxy Tab 3 7.0 Kids, który miał specjalną nakładkę dla dzieci? Pewnie tak, bo pisaliśmy o nim, gdy trafił do sprzedaży w Polsce. Wygląda na to, że podobnie będzie z 7-calowym tabletem w wersji Lite, bo pojawiły się informacje, że ma on fabrycznie zainstalowany tryb „Dla dzieci”.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite to najtańszy tablet w ofercie koreańskiego producenta, który oficjalnie został przedstawiony stosunkowo niedawno, bo w połowie stycznia tego roku. Tablet ma 7-calowy wyświetlacz TFT i wyświetla obraz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Galaxy Tab 3 Lite pracuje w oparciu o 2-rdzeniową jednostkę 1,2 GHz, ma 1 GB pamięci operacyjnej i 8 GB pamięci wewnętrznej, a użytkownik może korzystać z 2-megapikselowego aparatu, ale nie znajdzie w nim przedniej kamerki do selfie czy wideo-rozmów. Jak widać, tablet nie powala swoją specyfikacją, ale czego mamy wymagać od tabletu za około 450 złotych? Więcej o tablecie dowiecie się w tym wpisie.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Tab 3 Lite [źródło: Samsung]

Jak wynika z najnowszych doniesień, tablet w nieco odmienionej wersji zadebiutował na tajwańskim rynku. Czym charakteryzuje się ten model? Przede wszystkim tablet jest dostępny w dwóch kolorach – różowym i zielonym, które zostały parę dni temu oficjalnie potwierdzone przez producenta (w Polsce tablet nadal znajdziemy tylko w czarnej i białej wersji). Kolejna nowość dotyczy części software’owej, gdzie pojawiła się specjalna funkcja Kids Mode, która oddziela część prywatną od tej, z której mogą korzystać dzieci.

Tablet z tą dodatkową opcją ma trafić do sprzedaży od następnego miesiąca.

źródło: Samsung przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *