Wiele wskazuje na to, że w tym roku poznamy nową rodzinę tabletów Galaxy Tab 4. Po pierwsze, Samsung przez przypadek umieścił przyszłe tablety na liście urządzeń kompatybilnych z opaską Gear Fit, a po drugie coraz więcej infromacji pojawia się na ich temat. Najnowsze dotyczą największego przedstawiciela w wersji z LTE i uchylają rombka tajemnicy na temat jego danych technicznych.

Czwarta generacja tabletów Samsunga może pojawić się na przełomie lipca i sierpnia, podobnie jak to miało miejsce z Galaxy Tab 3. Zapewne nowe tablety będą dostępne w trzech różnych rozmiarach z 7-, 8- i 10,1-calowym wyświetlaczem. Dzisiaj docierają do nas informacje na temat tego ostatniego, który przeszedł certyfikację FCC i podobno został przetestowany w GFXBench. To dzięki temu benchmarkowi możemy zobaczyć, co nowy tablet będzie miał pod „maską”.

Galaxy Tab 4 10.1 [źródło: GFXBench]
Galaxy Tab 4 10.1 [źródło: GFXBench]

Według powyższego screenu, Samsung Galaxy Tab 4 10.1 w rzeczywistości może mieć 10,6-calowy ekran (być może jest to błąd, bo 10,6-calowa przekątna jest bardzo niestandardowa) o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i z 5 punktowym dotykiem. Za płynną pracę ma być odpowiedzialny czterordzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, co potwierdza poprzednie plotki, o tym, że wszystkie tablety z serii Galaxy Tab 4 będą miały 400-setki. Możemy również wyczytać, że Galaxy Tab 4 10.1 będzie dysponował 1,5-gigabajtową pamięcią RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, z czego około 12 będzie dla użytkownika.

Jest też wzmianka o aparatach z czego przedni, nad ekranem został wyposażony w 1,2-megapikselową matrycę, a główny na tyle obudowy w 3 megapiksele. W związku z tym tablet tylko tym drugim aparatem będzie miał możliwość rejestrowania filmów w HD. Przód zaoferuje tylko 480p. Całość będziemy obsługiwać za pomocą Androida 4.4.2 KitKat.

źródło: GFXBench przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *