Samsung jest znany z tego, że tworzy różne wersje swoich produktów w zależności od potrzeb rynku. Tak np. powstał Samsung Galaxy Tab 3 Kids przeznaczony dla dzieci. Prosty zabieg zmiany wyglądu, bardziej przyjaznego dziecku oraz interfejsu pozwalającemu kontrolować rodzicom czas i rodzaj zabawy na urządzeniu. Zbliżają się tablety Tab 4 i również w tym przypadku koreański producent postanowił stworzyć coś wyjątkowego. Wersja edukacyjna brzmi bardzo zachęcająco biorąc pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych już jest prowadzony program tabletów specjalnie przygotowanych dla uczniów. Co oferuje takie urządzenie ponad to czego możemy spodziewać się w wersji standardowej?

Samsung Galaxy Tab 4 Education, bo tak nazywa się dokładnie urządzenie będzie bazowało na rozwiązaniach specjalnie przeznaczonych dla uczniów. Konsola internetowa zbudowana tak by zapewnić uczniom dostęp do książek, artykułów, materiałów i filmów wideo pozwoli przenieść wszystkie zagadnienia związane ze szkołą do jednego urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest wzbogacenia urządzenia o specjalny pakiet wartości 30$, który pozwoli zdalnie aktualizować wszystkie urządzenia i wzbogacać je o dodatkowe funkcje.

Rozwiązanie mało znane w Polsce, Samusng School będzie dostępne jako aktualizacja dla tego tabletu i w przyszłości pozwoli na takie rozwiązania jak łączenie wyświetlaczy wszystkich uczniów w klasie w celu jeszcze bardziej wydajnej pracy. Standardowo Samsung Galaxy Tab Education będzie wyposażony w 16 GB pamięci wewnętrznej, złącze microSD (z możliwością rozszerzenia pamięci o 64 GB) oraz umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne w szkole jak myszka czy klawiatura.

Samsung Galaxy Tab 4 Education / fot. Samsung
Samsung Galaxy Tab 4 Education / fot. Samsung

Dodatkowo Galaxy Tab 4 w wersji edukacyjnej będzie wyposażony w specjalne etui, które ochroni urządzenie przed ewentualnymi upadkami w szkole. Nie zapomniano o podstawowych rozwiązaniach, które również znajdą się w podstawowych wersjach Galaxy Tab 4 jak funkcja Multi-Window czy ochronne szkło Gorilla Glass. Poniżej przedstawiamy pozostałą specyfikację urządzenia:

  • System: Android 4.4 (Kit Kat)
  • Aparat: Camera resolution (Rear): 3 MPix / 1.3 Mpix
  • Pamięć: Internal Memory: 1.5GB RAM, 16GB ROM2
  • Wyświetlacz: 10.1″ LCD WXGA (1280×800)

Co myślicie o takim rozwiązaniu? U nas w szkole też przydałaby się taka akcja? Chociaż pilotażowa? A może to przerost formy nad treścią?

                                                                                                                        źródło: www.samsung.com/education via sammytoday.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *