Samsung Galaxy Gear to pierwszy smartwatch Samsunga, którego premiera odbyła się niecały rok temu. Sam zegarek doczekał się już następcy (a właściwie dwóch), lecz nadal jest w miarę chętnie kupowanym gadżetem. Jego specyfikacja w ogóle się nie zestarzała, bo niemal identyczną możemy znaleźć w nowszych zegarkach. Najciekawsza rzecz jest związana z jego systemem operacyjnym, bo przez ostatni rok pracował na odpowiednio zmodyfikowanym Androidze. Niedawno jednak pierwszy Gear doczekał się aktualizacji do Tizena. 

Wiele osób nie lubi czekać na aktualizacje bądź nie odpowiadają im niektóre rozwiązania w oryginalnym oprogramowaniu, dlatego też wgrywają zmodyfikowane oprogramowanie. Nazywa się je Custom ROM’ami. W większości przypadków opierają się na Androidzie, aczkolwiek tym razem system dla Galaxy Gear jest zmodyfikowanym i zrootowanym Tizenem. Czego możemy się spodziewać po takiej wersji?

W zmodyfikowanym oprogramowaniu znajdziemy nowy efekt zablokowania ekranu i czcionkę z Androida L, ale poprawiono też wydajność baterii. Usunięto dźwięk spustu migawki aparatu, dodano możliwość instalacji przeróżnych dzwonków i alarmów, a także możliwość zmiany taktowania CPU, zależnie od potrzeb (do wyboru: 800Mhz, 700Mhz, 600Mhz lub 400Mhz). Oprogramowanie zostało przygotowane przez użytkownika o nicku Skin1980 i dodatkowo pozwala się połączyć z urządzeniami, które nie pochodzą od Samsunga. Jak dla mnie to coś wspaniałego. Może koreański gigant weźmie przykład i również „otworzy” swoje Gear’y na współpracę z innymi urządzeniami? Mam cichą nadzieję, że tak.

Więcej szczegółów dotyczących instalacji oprogramowania można znaleźć w linku w źródle. Pamietajcie jednak, że wgranie takiej modyfikacji jest jednoznaczne z utratą gwarancji, dlatego wszystko wykonujecie na własną odpowiedzialność.

źródło: SamMobile, xda-developers

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nowy custom ROM dla Samsunga Galaxy Gear. Jest sporo ciekawych opcji!”

  • David
    12 sierpnia 2014 at 16:15

    a mi się właśnie znowu zepsuł Gear1 – jak włączam aparat to mam białe tło i dopiero jak zegnę pasek to jest obraz to samo z dzwiękiem