Obecnie na rynku jest druga generacja smartwatchy od Samsunga. Jednak zegarki mogą się spodziewać rychłego debiutu swojego następcy. Bardzo możliwe, że obok Gear VR oraz Galaxy Note 4 zobaczymy także nowy inteligenty zegarek lub zegarki od Koreańczyków. Czym ma nas zaskoczyć?

Oczywiście nowe smartwatche dalej będą działały na Tizenie, a nie Android Wear, jak niektórzy podejrzewali. Uważam, że Samsung nie chce ryzykować wydawania urządzeń z OS-em, który dopiero prężnie się rozwija i nie wiadomo, co się z nim stanie w przyszłości. Zmiany mają dotknąć wyświetlacza. Rzecz jasna, dalej będziemy mieć do czynienia z ekranem Super AMOLED, jednak najprawdopodobniej zmienią się jego proporcje. Wiemy, że Samsung Gear 3 ma charakteryzować się bardziej podłużną, w porównaniu do Galaxy Gear powierzchnią roboczą i obudową. Co ciekawe, ramki mają ulec znacznemu zmniejszeniu. Mówi się też, że wyświetlacz będzie lekko zakrzywiony (może jak w Gear Fit), co z pewnością poprawi wygląd zegarka.

Niepokoi mnie jednak informacja o jednej rzeczy, która wyróżnia zegarki Gear (za wyjątkiem Neo, Fit i Live) z tłumu innych smartwatchy. Podobno Samsung Gear 3 ma być pozbawiony aparatu. Choć spodziewam się, że mała część użytkowników platformy Tizen Wearables korzysta regularnie z możliwości kamery, to myślę, że usunięcie aparatu nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale najbardziej zaciekawił mnie inny news dotyczący nadchodzących smartwatchy. Według przecieków, mają zostać wyposażone w obsługę sieci komórkowej, co z kolei nie pokrywa się z informacjami o Gearze Solo, który miał być „mini-telefonem” na nadgarstku. Czy, aby przypadkiem Gear 3 to nie Gear Solo?

W rok po narodzinach serii Gear, poznamy już jej 3. generację. Przez te ostatnie 11 miesięcy dowiedzieliśmy się, jak bardzo użyteczne mogą być urządzenia, które nosimy na ręce. Usprawniają komunikację ze smartfonem i sprawiają, że nasze życie może być łatwiejsze. A Wy Drodzy Czytelnicy czego spodziewacie się po Gearze 3? Czekamy z niecierpliwością na Wasze komentarze.

źródło: PocketNow przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Nowe informacje o Samsungu Gear 3. Szykuje się premiera na IFA 2014?”

 • Pshem
  23 sierpnia 2014 at 12:37

  Myślę że rezygnacja z aparaty to naturalny ruch, który dla mnie był spodziewany od premiery pierwszego Gear. W pewnym sensie (chociaż rozumiem łatwy dostęp do aparatu w zegarku) funkcja aparatu była zbędnym dodatkiem. Rozumiałbym kamerę do wideo rozmów i zapewne w tym kierunku kiedyś smartwatch pójdzie, ale jak narazie lepiej rozbudować o inne funkcje wspomagające smartfona (tylko taki widzę sens tych zegarków). A możliwość posiadania karty sim tylko jako przedłożenie smartfona. Jako samodzielne urządzenie jak dla mnie nie będzie miało racji bytu do momentu gdy rozmowy telefoniczne za pomocą zegarka nie staną się bardziej osobiste. W tym momencie wszyscy słyszą naszą konwersację przez Gear. To powoduje pewna ułomność, a bluetooth do zegarka nie rozwiązuje problemu. Reasumując, tylko gdy zegarki inteligentne staną się w pełni funkcjonalne zastępujące smartfony (czy to możliwe ?) tylko wtedy będzie sens posiadać w zegarku niezależna kartę sim i aparat fotograficzny.

 • David
  23 sierpnia 2014 at 13:27

  Ja czekam az bedzie jakis dualboot dla gearow bo inaczej swojego galaxy gear nie zmienie. Tizen ma bardzo wiele zalet ale znowu androidzie mozna wszystko dograć dlatego czekam na dobry ROM i wymieniam zegarek.

 • Łukasz Langer
  23 sierpnia 2014 at 17:18

  Pewnie usuną aparat, bo jakieś tam prawa są, że zdjęć z ukrycia nie można robić, czy coś. Pisałem z Sony i w ich smartwatchu też nie będzie aparatu! (chodzi o Smartwatch 3) Szkoda, bo tym Geary się wyróżniają.
  Powinni zrobić Gear 3, Neo i Fit + Gear Solo. Takie moje zdanie 🙂