Rynek urządzeń do noszenia ciągle się rozwija. Całkiem niedawno pisaliśmy o trzech patentach projektowych zastrzeżonych przez Samsunga, które mają obejmować okrągłe wyświetlacze czy chociażby smartwatch z obsługą kart SIM. Ze świata technologii docierają do nas kolejne informacje o nowym produkcie Samsunga. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że 4 września, czyli dzień po premierze Samsunga Galaxy Note 4 na targach IFA w Berlinie światło dzienne ujrzy Samsung Gear Solo.

Jak można się domyślać po nazwie, przeciwieństwie do poprzedników ma to być model smartwatch’a z wbudowanym slotem na kartę SIM. Ma to uwolnić użytkownika od konieczności łączenia urządzenia ze smartfonem, przynajmniej w kwestii wykonywania połączeń. Może i to dobre rozwiązanie, ale sądzę iż instalowanie aplikacji oraz inne tego typu sprawy będą wymagały użycia telefonu. Zegarek będzie łączył się z siecią 3G, a jego waga może delikatnie wzrosnąć, właśnie ze względu na obecność modułu.

Dobrym krokiem byłoby zwiększenie pojemności baterii gdyż czuję, że na obecnej pojemności długo nie pociągnie. Nie wiemy czy nowe patenty projektowe zostaną wykorzystane. Może to jeszcze nie czas na ich wprowadzenie? Obecny design jest świetny, więc by go przebić Samsung musiałby stanąć na wysokości zadania i zaprojektować zegarek niemal od podstaw.

Jaki system wybierze producent? Mi osobiście wydaje się że będzie Tizen, który jest już na zegarkach i charakteryzuje się dobrą energooszczędnością. Nie można jednak zapominać o Android Wear – platformie przystosowanej pod inteligentne zegarki. Kolejna sprawa to cena, która prawdopodobnie wzrośnie ze względu na nowości związane z inteligentnym zegarkiem. Już niebawem wszystko powinno się wyjaśnić, a jak tylko pojawią się nowe informacje, na pewno damy Wam znać.

źródło: yonhapnews przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *