Dokładnie tydzień dzieli nas od premiery Samsunga Galaxy Note 4, który zostanie zaprezentowany na specjalnie zorganizowanej konferencji Samsunga, czyli UNPACKED 2014 Episode 2 w Berlinie. Już teraz można śmiało powiedzieć, że będzie to najmocniejszy tabletofon w portfolio koreańskiego producenta. Nawet ośmielę się powiedzieć, że będzie to także najmocniejsze urządzenie na rynku, patrząc na postępy konkurentów jak chociażby firmy LG, która oficjalnie zapowiedziała G3 Stylus, smartfon również wyposażony w rysik. Teraz jednak skupimy swoją uwagę na skanerze linii papilarnych

Na temat Samsunga Galaxy Note 4 wiemy już całkiem sporo i większość tych informacji możliwe, że się sprawdzi. Z dotychczasowych informacji wiemy, że tabletofon ma posiadać skaner odcisków palców, czujnik UV oraz technologię ultradźwiękową w rysiku S-Pen. Pisaliśmy też o skanerze tęczówki oka w Galaxy Note 4. Takie wnioski mogliśmy wyciągnąć z opublikowanej na Twitterze wiadomości przez @SamsungExynos. Niestety ta funkcja nie pojawiała się zbyt często w przeciekach i całkiem możliwe, że po prostu nie znajdziemy jej w Galaxy Note 4. W ostatnich dniach dotarły do nas szczegółowe informacje na temat skanera odcisków palców.

Skaner odcisków palców w Samsungu Galaxy S5
Skaner odcisków palców w Samsungu Galaxy S5 / fot. 2po2.pl

 

Nadchodzący Galaxy Note 4 ma posiadać ten sam skaner biometryczny, co w Galaxy S5 i Galaxy Alpha, ale z rozszerzoną funkcjonalnością, aby bardziej efektywniej móc go wykorzystać. Oprócz już znanej możliwości odblokowania smartfonu, dokonania płatności w systemie PayPal, a także możliwości przejścia do trybu prywatnego, nadchodzący Note zostanie wyposażony w funkcje Fingerprint ShortcutsWeb Sign-in.

Pierwsza funkcja o nazwie Fingerprint Shortcuts umożliwi użytkownikom przypisanie danej aplikacji lub funkcji do każdego odcisku palca. Druga funkcja Web Sign-in da możliwość zalogowania się do wybranych stron internetowych po uprzednim zeskanowaniu palca. Wszystkie te czynności naturalnie będziemy mogli wykonać z poziomu ekranu blokady.

Wygląda na to, że Samsung ulepsza funkcje już istniejące, a mniej skupia się na wpakowaniu nowych funkcji. Moim zdaniem jest to dobry kierunek i użytkownicy na pewno będą zadowoleni w korzystaniu z bardzo dobrze działającymi i coraz bardziej funkcjonalnymi technologiami. Oczywiście Koreańczycy pracują też nad nowymi rozwiązaniami, takimi jak przykładowo technologia ultradźwiękowa i jest duża szansa, że dowiemy się o nich więcej już w przyszłym tygodniu.

źródło: SamMobile przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Skaner odcisku palca w Galaxy Note 4 będzie jeszcze bardziej funkcjonalny”

  • J. Małkowski
    27 sierpnia 2014 at 14:52

    Kolejna dobra wiadomość dla posiadaczy S5. Chyba każdy wie co mam na myśli 😉

  • niemampomyslunanazwe
    27 sierpnia 2014 at 16:26

    Eh, głupota. Skaner odcisków zabije używanie telefonu po wyjęciu rysika, gdyż po prostu trzeba będzie przejść weryfikację.