Jest duża szansa, że Samsung pokaże swój najnowszy phablet we wrzesniu podczas targów IFA 2014. Specyfikacja Samsunga Galaxy Note 4 ma obejmować 5,7 calowy ekran WQHD 2560 x 1440 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433, procesor graficzny Mali-T760, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, 16- megapikselowy aparat oraz Androida w wersji 4.4 KitKat. To jednak nie wszystko, bo bardzo możliwe, że przyszły Note będzie pierwszym urządzeniem Samsunga ze skanerem naszego oka. 

Na portalu społecznościowym Twitter, @SamsungExynos opublikował interesujący tweet. Wspomina on o ulepszonej, unikalnej dla nas, funkcji bezpieczeństwa, a na ekranie smartfonu przedstawia oko człowieka. Może to oznaczać coś lepszego, niż skaner linii papilarnych, który jak wiadomo znajduje się już w najnowszym flagowcu Samsunga, czyli w Galaxy S5. Czy obok skanera naszych palców w Galaxy Note 4 pojawi się także skaner oka? Musimy jednak do tej informacji podchodzić se sporym dystansem, ponieważ taką funkcję miał już posiadać Galaxy S5. Z drugiej jednak strony może rzeczywiście technologia jest już tak dopracowana, że w końcu znajdzie zastosowanie w Galaxy Note 4. To byłoby coś niesamowitego

https://twitter.com/SamsungExynos/statuses/487929391301660673

Co może dać nam ta funkcja? Przede wszystkim możliwość szybkiego odblokowania telefonu, gdy tylko na niego spojrzymy. Możliwe, że będzie też można zablokować konkretną zawartość w telefonie, tak by nikt inny nie miał do nie dostępu. Macie jeszcze jakiś pomysł, do czego może służyć taka technologia?

źródło: Samsung Exynos przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *