Samsung Galaxy Mega 2 – telefon, który poznaliśmy niedawno dzięki ofercie przedsprzedażowej w pewnym malezyjskim sklepie. Wtedy też znaleźliśmy potwierdzenie specyfikacji, która jest często spotykana wśród średniej klasy urządzeń. Jednak co najciekawsze, w sieci pojawiła się już jego pierwsza prezentacja. Co się z niej dowiedzieliśmy? Czy ten tabletofon jest udanym produktem?

Plotki częściowo się potwierdziły i w jego wnętrzu znajdziemy czterordzeniowy układ Exynos 4415 (odświeżona wersja procesora z SIII), 1,5 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci na dane oraz wszystkie najnowsze moduły łączności, jak LTE, NFC, Bluetooth 4.0 LE czy Wi-Fi ac. Grafikę przetwarzaną przez ARM Mali 400MP4 (4×533 MHz) będziemy mogli podziwiać na 6-calowym wyświetlaczu Super AMOLED o rozdzielczości HD (1280 na 800 pikseli), co obecnie jest już skromnym wynikiem (ok. 250 ppi). Z kolei zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu o matrycy CMOS BSI 8 Mpix, który został doposażony w lampę doświetlającą LED. Natomiast z przodu znalazło się miejsce dla kamerki 2 Mpix. 

Obudowa Mega 2 jest wykonana z poliwęglanu stylizowanego na skórę, co jest już tradycją w urządzeniach serii Galaxy od czasu Galaxy Note 3. No właśnie, czy Mega 2 nie przypomina Wam trzeciego Galaxy Note’a? Przyznacie sami, że podobieństwo jest niezwykle duże, szczególnie spoglądając na przedni panel. Myślę, że sporo osób spoglądając na poniższe zdjęcie widzi Galaxy Note 3.

galaxy mega 2
Samsung Galaxy Mega 2 / fot. DroidSans

 

Do wyboru są na razie tylko 2 wersje kolorystyczne urządzenia – czarna oraz biała. Pod tylną klapką umieszczono dość dużą baterię o pojemności 2800 mAh. Na jej testy przy tak dużej przekątnej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale powinna zapewnić porządny czas pracy temu, zważając na fakt zastosowania niewygórowanych podzespołów. Całą pracą zarządza Android 4.4.4 KitKat, wsparty przez nakładkę TouchWiz Nature UX 3.0. Oczywiście smartfon będzie posiadał wszelkie funkcje znane z innych Samsungów, takie jak Smart Stay, gesty czy Multiwindow. Brak tej ostatniej przy 6-calowym ekranem byłby jakimś nieporozumieniem.

Jak dla mnie jest to całkiem niezły tabletofon segmentu mid-end, który idealnie sprawdzi się podczas odtwarzania multimediów. Jego cena za granicą wynosi około 300 dolarów. W Polsce ta cena może trochę wzrosnąć, ale mam nadzieję, że nie przekroczy granicy 1500 złotych i cena będzie adekwatna do specyfikacji i możliwości. Wówczas za takie pieniądze, ciężko będzie znaleźć lepszy (a na pewno większy) sprzęt.

mega 2
Aparat w nowym tabletofonie Samsunga / droidsans.com

 

mega 2 hdr
Tryb HDR w Galaxy Mega 2 / droidsans.com

 

Samsung Galaxy Mega 2 może okazać się jednym z najchętniej kupowanych smartfonów ze średniej półki. Starszy już Exynos 4 Quad, wciąż jest wydajny w wymagających aplikacjach, ekran zadowoli każde oko, system jest płynny i pełen użytecznych funkcji, a „oczko z tyłu” wykona zadowalające ujęcia, co możecie zobaczyć powyżej. Poprzednie Galaxy Mega doczekały się naprawdę godnego następcy.

źródło: DroidSans przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *