Na tegorocznej konferencji UNPACKED 2014 niezaprzeczalną gwiazdą popołudnia (napisałbym wieczoru, ale przecież gala rozpoczyna się o 15:00) będzie Samsung Galaxy Note 4. Oczekiwania wobec przyszłego tabletofonu są ogromne i mam nadzieję, że producent spełni je w całości. Obok następcy Galaxy Note 3 na scenie zobaczymy najnowszy zegarek Samsung Gear S, ale to nie wszystko. Może pojawić się kolejny tablet.

Tabletem, który być może pojawi się na UNPACKED 2014 albo już bezpośrednio w hali Samsunga na IFA 2014 może być wzmocniona odsłona Galaxy Tab 4 z 8-calowym ekranem. Do takich wniosków możemy dojść spoglądając na ofertę jednego z zagranicznych sklepów internetowych, który dodał model Galaxy Tab 4 Active, oznaczony jako SM-T360. Skoro tablet jest już w ofercie sprzedażowej, to można spekulować, że w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany oficjalnie. Choć to trochę sytuacja na opak, bo w większości przypadków urządzenie trafia do sklepów dopiero po oficjalnym odsłonięciu.

Z informacji w ofercie niewiele możemy wyczytać, ale potwierdza się przede wszystkim ekran tabletu, który ma mieć 8 cali, 16-gigabajtowa pamięć wbudowana i system Android w najnowszej wersji 4.4.4 KitKat. Zakłada się, że tablet będzie zbliżony do standardowego 8-calowego Galaxy Tab 4, ale będzie posiadał wzmocnioną, odporną na upadki obudowę i być może certyfikat MIL-STD-810, który znamy ze smartfonu Galaxy S5 Active. Nie wykluczone jednak, że nowy tablet odziedziczy podzespoły po jednym z lepszych modeli jak Galaxy Tab PRO czy Galaxy Tab S. Może to sugerować cena, która sięga 400 euro (około 1650 złotych).

Galaxy Tab 4 Active
Galaxy Tab 4 Active / fot. MobileGeeks

 

Galaxy Tab 4 Active może być bardzo ciekawą propozycją dla osób aktywnie spędzających czas czy pracujących w trudnych warunkach  gdzie tablet może być narażony na upadek, wodę czy zabrudzenie. Byłby to pierwszy tablet  Samsunga z takimi możliwościami i zabezpieczony przed uszkodzeniami. Z pewnością takiego urządzenia brakuje w portfolio koreańskiego producenta.  Jeśli okazałoby się, że wersja Active będzie oparta na Galaxy Tab 4 8.0 to byłaby to już kolejna wariacja tego modelu. Jakiś czas temu pojawił się Galaxy Tab 4 NOOK.

źródło: MobileGeeks przez tablety.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *