W ostatnim czasie Samsung rozwinął znacząco swoje tablety. Aktualnie możemy przebierać różnych wersji Tabów, poczynając od prostych wersji Lite, a kończąc na najwyższej półce Galaxy Tab S. Według producenta z Korei oferta może być jeszcze większa, dlatego wprowadza na rynek coś nowego Galaxy Tab 4 NOOK. Pierwsze informacje o nim pojawiły się w czerwcu, kiedy to ujawniono jego design oraz przewidywaną specyfikację. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące jego oprogramowania, które ma być prawdziwą wisienką na torcie.

Sam tablet nie odbiega pod względem wyglądu, wykonania, ekranu czy specyfikacji od od zwykłego Galaxy Tab 4. Dalej mamy do czynienia z 7-calowym Galaxy Tab 4, wyposażonym w czterordzeniowego Snapdragona 400 czy 1,5 GB pamięci operacyjnej, ale także  zupełnie innym oprogramowaniem. Specyfikacja z pewnością zapewni płynną oraz bezproblemową pracę, ale według Mike’a Huseby, CEO Barnes&Noble, jest to pierwszy tablet specjalnie zoptymalizowany pod kątem czytania. Zobaczymy, czy będzie tak w rzeczywistości. Pozostaje nam czekać na pierwsze wrażenia z jego użytkowania.

Sam interfejs będzie swoistą mieszanką czystego Androida oraz TouchWiz’a. Oprogramowanie ma zapewnić bezpośredni dostęp do e-księgarni Barnes & Noble, przez co ma być nieodłącznym towarzyszem życia każdego mola książkowego.

samsung galaxy tab 4 nook
Samsung Galaxy Tab 4 Nook / fot. PhoneArena

 

Według zapewnień przedstawicieli amerykańskiej sieci księgarni,Galaxy Tab 4 NOOK ma stanowić następcę dla serii urządzeń NOOK, która nie zawojowała specjalnie rynku. Do nowego urządzenia dostajemy między innymi kwartalną prenumeratę na 4 magazyny oraz kilka innych bonusów. Nie wiadomo, co jeszcze wejdzie w skład bonusowej zawartości, ale osobiście obstawiam specjalne rabaty na e-booki zakupione w sklepie Nook. Łącznie dodatkowa zawartość została wyceniona na 200 dolarów. Sam tablet trafi do sprzedaży w USA jeszcze dzisiaj, a jego cena ma wynosić $179, co po przeliczeniu na naszą walutę, cenę około 560 złotych. Jak dla mnie, taki wydatek za sprzęt z wieloma bonusami byłby jak najbardziej opłacalny Niestety na razie jego sprzedaż będzie ograniczona tylko do Stanów Zjednoczonych, więc póki co nie dostaniemy go w Polsce. Eksport do pozostałych krajów, odpada ze względu na Barnes & Noble, które poza USA nie prowadzi działalności.

Samsung Galaxy Tab 4 Nook
Samsung Galaxy Tab 4 Nook / fot. PhoneArena

 

Myślę, że ten sprzęt może być sporym konkurentem dla produktów od Amazonu, które są znacznie droższe. Teraz rodzina Galaxy Tab’ów jest jeszcze większa. Dajcie znać w komentarzach co uważacie o Galaxy Tab 4 NOOK.

źródło: Barnes & Noble przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *