Koreański producent posiada bogatą ofertę tabletów. Lista produktów zawiera podstawowe urządzenia jakimi są Galaxy Tab 4, wersje Galaxy PRO dla bardziej zaawansowanych użytkowników i najnowsze tablety Galaxy Tab S z ekranem Super AMOLED. Na targach IFA dołączył do nich kolejny produkt, który jest sam w sobie kategorią. Należy jednak zastanowić się nad sensem tego urządzenia, a nawet bardziej nad zastosowaniem, bo nie jest to urządzenie dla wszystkich. Galaxy Tab Active został stworzony dla tych, którzy niekoniecznie chcą się zaprzątać sobie głowy dbaniem o tablet, a potrzebą jego wykorzystania.

Samsung Galaxy Tab Active zdecydowanie powinien posiadać cyfrę „4” pomiędzy Tab a Active. Sprzętowo jest to odpowiednik rodziny Galaxy Tab 4, a ze względu na przekątna ekranu można go sklasyfikować jako wzmocnioną wersję Galaxy Tab 4 8.0. Oznacza to niestety słaba specyfikację, ekran o niskiej rozdzielczości oraz brak większości funkcji znanych z innych tabletów. Jednak nie to jest siła tego urządzenia,co dość silnie podkreślano na prezentacji w CityCube, czyli hali ze sprzętami Samsung na targach IFA 2014.

Producent postanowił promować ten tablet przez zanurzenie go w specjalnych pojemnikach czy wrzucenie go w mokry piasek. Chcąc podkreślić wytrzymałość tego urządzenia koreański producent skupił się właśnie na tych aspektach. Reszta rozwiązań została z rzucona na dalszy plan. Sam tablet to pierwszy przedstawiciel tego segmentu z wymienną baterią, a co za tym idzie zdejmowaną tylną klapką. Bateria ma 4450 mAh i jest sporych rozmiarów. Ramki urządzenia różnią się od tych z podstawowej wersji Galaxy Tab 4, gdyż wyglądają na delikatnie zbrojne. Samo szkło z przodu prawdopodobnie jest od firmy Gorilla Glass.

Tablet jest wodoszczelny i wstrząsoodporny. Faktycznie udało mi się kilka razy rzucić urządzeniem i tablet nie odczuł tego wcale. Prawdopodobnie urządzenie będzie sprzedawane w zestawie ze specjalnym gumowym etui, które ma jeszcze wzmocnić urządzenie. Dodatkowo na górnej krawędzi znajduje się specjalny rysik.

Mówiłem jednak o przeznaczeniu tego urządzenia, a jest ono właśnie bardzo specyficzne i określone. Znamy wszyscy urządzenia z rodziny Solid, które zapewniają podstawową funkcjonalność, ale mają być przede wszystkim wytrzymałe i przeżyć trudne warunki atmosferyczne lub warunki pracy. Tak samo jest z Galaxy Tab Active. Wszędzie tam gdzie nie mamy możliwości dbać o nasze urządzenie, czyli przykładowo na budowie lub w pracy w terenie, takie urządzenie sprawdzi się świetnie. Nie zapominajmy o tym, że Active posiada specjalny port na dokowanie urządzenia i ładowanie go za pomocą stacji dokującej. Dzięki takiemu podejściu, wszędzie tam gdzie potrzebujemy wirtualnego przewodnika czyli np. w muzeach możemy spokojnie udostępniać tablet zwiedzającym bez obawy o jego zniszczenie.

Samo urządzenie możecie zobaczyć na filmie powyżej. Koniecznie dajcie znać czy takie rozwiązanie jest potrzebne na rynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *