Chyba większość z nas po zakupie i instalacji aplikacji lub gry, która nam się nie spodobała, miała chęć zwrotu i odzyskania pieniędzy, ale takiej możliwości już nie było. 15 minut to bardzo niewiele, ponieważ nie da się sprawdzić na przykład gry w tak krótkim czasie. Tym bardziej, że czas liczony jest od zainstalowania, a nie od momentu wejścia do aplikacji czy gry. W przypadku gier często potrzeba dodatkowego czasu na pobranie kilkunastu megabajtów, więc czas na sprawdzenie gry nam się skraca już z i tak niewielkiej ilości. Na szczęście 15 minut na zwrot aplikacji to już przeszłość. Dlaczego? Ponieważ Google daje nam teraz aż 2-godziny na podjęcie decyzji o zwrocie.

Wczoraj firma Google zaktualizowała swoją oficjalną stronę Google Play potwierdzając jednocześnie, że kupujący aplikacje i gry mają teraz czas na zwrot pieniędzy w ciągu dwóch godzin, a nie jak wcześniej było 15 min. Jeśli ktoś chce dostać swoje pieniądze z powrotem po zakupie aplikacji z Google Play, która nie spełniła naszych oczekiwań, mogą przejść do zakładki „Moje aplikacje”, wybrać aplikację lub grę, którą chcemy zwrócić, a następnie wybrać opcję „zwrot”. Należy pamiętać jednak, że nie wszyscy deweloperzy oferują zwrot dla swoich aplikacji.

Moim zdaniem 2-godziny to bardzo dużo i będzie w końcu czas na sprawdzenie kupionej przez nas gry czy aplikacji. Z drugiej jednak strony, dwie godziny na zwrot aplikacji może okazać się za dużo patrząc od strony deweloperów. Dobry gracz jest w stanie przejść grę o średniej trudności w ciągu tych dwóch godzin. Wiadomo, że gry typu Need for Speed: Most Wanted czy Modern Combat 5: Blackout nie jest się wstanie przejść w tak krótkim czasie, bo są to gry na przynajmniej jeden dzień grania. Więc jeśli gracz skończy grę w czasie, w którym może zwrócić grę i odzyskać pieniądze to z takiej okazji skorzysta. Mam nadzieję, że do takich sytuacji będzie dochodziło jak najrzadziej.

Przypominamy także, że od 11. sierpnia w Polsce można już kupić karty upominkowe Google Play, dzięki którym możemy płacić w sklepie Google Play.

Aplikacja Google Play
Aplikacja Google Play / fot. Galaktyczny

 

Aplikacja Google Play
Aplikacja Google Play / fot. Galaktyczny

 

A Wy co sądzicie o wprowadzeniu tej zmiany przez Google z 15 minut do dwóch godzin na zwrot aplikacji?

źródło: Google

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *