Swego czasu pisaliśmy o tym, że karty upominkowe od Google jako jedne z pierwszych pojawiły się w sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii. Jak wiemy takie karty miały być również dostępne w innych krajach, ale nic nie wskazywało na to, że pojawią się tak szybko również w Polsce. Dopiero niedawno pojawiły się informację, że Google zamierza wprowadzić karty upominkowe w naszym kraju i wreszcie się udało.

Jak poinformowało dzisiaj Google Polska na swoim blogu, od dzisiaj w Polsce są już dostępne karty upominkowe Google Play, które można podarować swoim bliskim. Karty znaleźć można w sieci HDS (InMedio, Relay, 1 minute), a już wkrótce powinny pojawić się także w innych sklepach. Karty upominkowe są o wartości 50 złotych, 75 złotych oraz 150 złotych. Osoby, które dostaną takie karty lub po prostu kupią je dla siebie, będą mogli zakupić książki, aplikacje, gry, muzykę, a od niedawna również filmy. Wszystko będzie dostępne na smartfonie lub tablecie z systemem Android, a także przez tradycyjną przeglądarkę internetową na komputerze.

Korzystanie ze sklepu Google Play i kart upominkowych jest bardzo proste. Na urządzeniach z systemem Android wystarczy przejść do Sklepu Play, później kliknąć w lewym górnym rogu w napis Google Play i z rozwijanej listy wybrać „Zrealizuj kod”. Gdy już wykonamy tą czynność wystarczy tylko wybrać kategorię, która nas interesuje, wybrać aplikację i cieszyć się z nowej zdobyczy.

Aplikacja Google Play - karta upominkowa
Aplikacja Google Play – karta upominkowa / fot. 2po2.pl

 

Na komputerze z dostępem do Internetu wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową adres sklepu: play.google.com. Następnie, w lewym górnym rogu okna należy wybrać, co nas interesuje: aplikacje, filmy, muzyka lub książki. Aby skorzystać z karty upominkowej, wystarczy podobnie jak w wersji mobilnej wybrać polecenie “Zrealizuj kod”, znajdujący się po lewej stronie.

Google Play - karta upominkowa
Google Play – karta upominkowa / fot. 2po2.pl

 

Powiem szczerze, że od dłuższego czasu czekałem na karty podarunkowe w Polsce. Do tej pory w celu zakupu jakiejkolwiek aplikacji musiałem specjalnie założyć konto internetowe w banku, aby dostać kartę internetową do sklepu Google Play. Czemu tak? Ponieważ standardowa karta, którą dostałem od swojego banku była niekompatybilna z Google Play. Ważność mojej karty internetowej kończy się z końcem tego roku, więc pojawienie się dzisiaj kart upominkowych w Polsce z pewnością ułatwi mi dalsze zakupy w sklepie od Google. Z tego co wiem, to dużo osób miało problem z podłączeniem swoich kart bankowych do Google Play, więc teraz jest prostsze rozwiązanie. Od dzisiaj nie będzie już takich problemów i wszyscy powinni być zadowoleni (oczywiście nie biorąc pod uwagę piratów).

źródło: Google

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Od teraz w Google Play zapłacimy kodem. Karty upominkowe już dostępne w Polsce!”