Początek 2015 roku zapowiada się bardzo ciekawie. Jak zwykle w pierwszym kwartale poznamy flagowce od większości producentów, które będą wyznaczały trendy przez następne miesiące. Także na rynku tabletów będzie się działo. Wiemy już, że Samsung na tragach CES w Las Vegas jak i MWC 2015 w Barcelonie zaprezentuje światu swoje nowe urządzenia z tabletowej rodziny. Co to może być? 

Pierwszymi propozycjami będą nowe Samsungi Galaxy Tab 5, które pojawią się w trzech wersjach z ekranami o przekątnej odpowiednio 7, 8 oraz 10,1 cali. Choć możliwe, że początkowo na rynek trafi tylko i wyłącznie największy wariant. Do sieci wyciekły na razie informacje tylko na temat największego modelu SM-T555, wyróżniająegoy się czterordzeniową, 64-bitową jednostką Snapdragon 410, Androidem 5.0 Lollipop i 10,1-calowym ekranem o nieznanej jak dotąd rozdzielczości. Może to być 1280 x 800 pikseli, ale mam nadzieję, że Samsung wreszcie przerzuci się na FullHD, skoro w flagowych tabletach jest już QHD. Takie urządzenie miałoby kosztować około 354 dolary, czyli około 1200 złotych. Póki co oferta nie wygląda oszałamiająco.

Kolejną nowością ma być Samsung Galaxy Tab 4 Lite. SM-T116 zostanie low-endowym tabletem w bardzo atrakcyjnej cenie – 99 dolarów. To urządzenie będzie wyposażone w procesor Spreadtrum SC8830 1,2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz 7-calowy ekran. Prawdopodobnie, jak w przypadku poprzednika, także ten budżetowiec otrzyma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Uważam, że ten produkt będzie atrakcyjną ofertą dla niewymagających klientów, aczkolwiek w tym segmencie można znaleźć lepsze propozycje.

Najciekawszą nowością ma być nowy przedstawiciel serii Note, czyli Samsung Galaxy Note 8.4. Tak naprawdę o tym urządzeniu dowiedzieliśmy się, dzięki wyciekowi zdjęcia promocyjnego, które wygląda bardzo wiarygodnie. Tablet ukazany na zdjęciu, przypomina obecnego flagowca Galaxy Note 4 czy Alphę ze względu na charakterystyczny wygląd obudowy i metalową ramkę. Bardzo możlowe, że bazą do powstania tego urządzenia jest Galaxy Tab S 8.4, co może sugerować przekątna ekranu. Niestety obecnie nie mamy żadnych wiadomości dotyczących jego danych technicznych. Sądzę, że nowy Note będzie dzielił podzespoły z Tabem S 8.4, ale zostanie wyposażony w wydajniejszy procesor (obstawiam Exynosa 7 Octa). Według mnie jest to najwyższy czas na zaprezentowanie następcy leciwego już Note’a 8.0 i Samsung powinien wypuścić taki produkt z rysikiem S-Pen.

Samsung Galaxy Note 8.4 / Notebook Italia
Samsung Galaxy Note 8.4 / Notebook Italia

 

Nowe propozycje od Samsunga zapowiadają się bardzo ciekawie, a szczególną uwagę przykuwa ta ze stylusem, która będzie kolejnym flagowym tabletem z serii Galaxy Note. Myślę, że nowe produkty będą cieszyć się sporą popularności – albo z uwagi na cenę jak Galaxy Tab 4 Lite, albo ze względu na ich specyfikację i funkcjonalność jak w przypadku 8,4-calowego Note’a. Jestem ciekaw, jakich konkurentów szykuje reszta gigantów rynku mobilnego. 2015 rok zapowiada się na zaciekłą walkę pomiędzy największymi producentami sprzętu, którzy z pewnością zaprezentują coś wartego uwagi.

źródło: SamMobileNotebookItalia przez Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Budżetowy Lite, seria Galaxy Tab 5 i 8,4-calowy Galaxy Note – tabletowe propozycje Samsunga na 2015 rok”