Nintendo Switch to bardzo interesująca konsola, która jest pełna interesujących gier. Mimo to, często bywa obiektem kpin pecetowych graczy, jak tych, którzy korzystają z konsol od Sony i Microsoftu. Bo specyfikacja nie ta, bo za słaby procesor, bo za mało RAM’u. Jest w tym niewątpliwie trochę racji, ponieważ Nintendo mogłoby się bardziej postarać za tą cenę. Nie zmienia to jednak faktu, że konsola jest hitem sprzedażowym, a coraz chętniej w stronę konsoli spoglądają również.. moderzy z XDA.

Nie od dziś wiadomo, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Udowadniali to już na przykładzie smartfonów HTC G1 czy HD2. Telefony te mimo wieku, wciąż są wspierane. Sztuka dla sztuki, co nie zmienia faktu, że te wyczyny mogą robić wrażenie. Podobnie jak niedawno uruchomiony Android na Nintendo Switch, który być może przerodzi się w coś większego.

https://twitter.com/langer_hans/status/1099436381791752192?ref_src=twsrc%5Etfw

Na Twitterze pojawił się film pokazujący działanie systemu Android na konsoli od Nintendo. Za całość odpowiedzialny jest Max Keller, niemiecki deweloper Androida. Na chwilę obecną system nie nadaje się do użytku, jednakże z kompilacji na kompilację działa coraz więcej rzeczy. Jeszcze do niedawna system tylko się bootował, a obecnie można korzystać z łączności Bluetooth oraz Wi-Fi, a to rodzi możliwości.

Tak, to dzieje się naprawdę. MonoNX, czyli emulator Nintendo Switch na Androida

Można zadać pytanie „Po co to wszystko?”, ale ciężko jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Wydaje się, że to tylko potwierdzenie tego, że się da, ale i tak warto odnotować ten fakt. Być może w przyszłości uda się komuś zaimplementować do Switcha obsługę Dual-Boota i Krzysiek, który używa Switcha czy pozostali użytkownicy konsoli będą mogli sprawnie przełączać się między dwoma systemami. Tego sobie, Krzyśkowi i Wam życzę 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nintendo Switch z Androidem? Moderzy już nad tym pracują”

  • masagrator
    26 lutego 2019 at 14:27

    Z samego założenia hekate Switch pozwala na dual boot, nawet triple boot (jeszcze Linux). Hekate nie ogranicza kogokolwiek w tej kwestii.