Nintendo Switch to naprawdę ciekawa konsola, przede wszystkim pod kątem pomysłu na realizowanie rozgrywki. Gdybym miał dzieci i prosiłyby mnie o PlayStation albo Xboxa, z pewnością dostałyby Switcha. Bez wątpienia jest to konsola, która gwarantuje multum zabawy dla każdego z członków rodziny. Zarówno młodszych jak i starszych. Był moment, kiedy zastanawiałem się nad Switchem, ale finalnie kupiłem Xboxa One. Ale być może niedługo będę w stanie zagrać w Zeldę na tablecie z Androidem. W jaki sposób? Oczywiście dzięki pasjonatom z XDA.

Kwestię moralności pozostawiam za sobą, bo każdy ma swoją. Wiadomo, że tego typu rozwiązania nie do końca idą w parze z licencjami, więc cały ten wpis potraktujcie jako ciekawostkę. Tym bardziej, że sama aplikacja jest w dosyć wczesnym stadium rozwoju.

Emulator został stworzony przez użytkownika @Cyubii i wciąż jest rozwijany. Na ten moment MonoNX  jest dostępny nawet w Google Play, ale przypuszczam, że wraz z nagłośnieniem tematu, może zostać zdjęty i będzie udostępniany mniej oficjalnymi kanałami. W każdym razie, emulator znajdziecie pod tym linkiem.

Nintendo Switch
Nintendo Switch / fot. Nintendo

Nie znam się za bardzo w tym temacie, ale przypuszczam ze zastosowane komponenty w Nintendo Switch nieco pomogły w przygotowaniu emulatora. Mowa głównie o procesorze – zmodyfikowanej wersji Nvidia Tegra X1 – którego poprzednie generacje były wykorzystywane w tabletach i smartfonach z Androidem. Mimo wszystko na tym etapie nie można nastawiać się na pełną relaksu rozgrywkę, a bardziej na ciekawy eksperyment, który może kiedyś przerodzić się w coś większego.

Zdjęcie główne pochodzi z Flickr

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *