Blitzwolf to jeden z tych chińskich producentów sprzętu, któremu można ufać „w ciemno”. Sam się o tym przekonałem kiedy swego czasu testowałem bardzo przyzwoite słuchawki Blitzwolf BW-FYE1 i szybkie ładowarki z Quick Charge 3.0. Mam też listwę z portami USB, więc być może w najbliższym czasie coś o niej więcej napiszę. Blitzwolf ma też soundbary, a jeden z nich i w sumie ten najlepszy można teraz kupić w znacznie obniżonej cenie.

Blitzwolf, która jest kluczową marką w sklepie Banggood, ma aktualnie w ofercie trzy soundbary. Łatwo można określić, który jest najlepszy, bo wystarczy spojrzeć na oznaczenie – im wyższy numerek, tym lepszy głośnik. I właśnie tytułowy Blitzwolf BW-SDB2 jest tym najlepszym.

Blitzwolf BW-SDB2
Blitzwolf BW-SDB2 / fot. Banggood

W jednym akapicie, można napisać, że BW-SDB2 ma łącznie 6 głośników odpowiadających za średnie i wysokie tony, a także dwa pasywne radiatory, które ogarniają niższe tony. Przekłada się to łącznie na 60 W mocy muzycznej. Całą budowę możecie zobaczyć na grafice poniżej. Soundbar ma około 90 cm szerokości, ma metalową obudowę i dotykowy panel z przyciskami i małym ekranem po prawej stronie. Ma też całkiem sporo złączy jak USB, AUX, złącze koaksjalne i optyczne, choć trochę brakuje mi tutaj HDMI. Oczywiście jest też Bluetooth 4.2, więc możemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę np. ze smartfonu.

Blitzwolf BW-SDB2 - budowa
Blitzwolf BW-SDB2 – budowa / fot. Banggood

Jest też jedno dodatkowe gniazdo, gdzie wpinamy odbiornik do zewnętrznego i dodatkowego subwoofera. Napisałem dodatkowego, bo trzeba go niestety dokupić osobno.  Nazywa się z kolei BW-SW2 i kosztuje drugie tyle co soundbar jeśli nie upolujemy go w promocji. A wygląda tak:

Blitzwolf BW-SDB2 z subwooferem
Blitzwolf BW-SDB2 z subwooferem / fot. Banggood

Teraz kilka słów o cenie, bo to w tym tekście jest mimo wszystko najważniejsze. Przeważnie soundbar można było kupić za około 130-160 dolarów, co dawało kwotę w przedziale od 490 do 600 złotych. Ale od czego są kody rabatowe. Wpisując f2ea0b podczas zamówienia cena obniża się do 89,99 dolarów, czyli około 340 złotych. Jak dobrze kojarzę, taniej nie było. Co więcej, wysyłka z opcją Priority Line jest darmowa, a paczkę powinniśmy dostać w maksymalnie dwa tygodnie.

Blitzwolf BW-SDB2 z kodem f2ea0b kupicie tutaj.

Myślę, że ciężko jest kupić w Polsce coś porównywalnego, szczególnie jeśli w portfelu mamy niecałe trzy i pół stówki. Zapytanie czy się opłaca? Odpowiem, że tak, mimo tego, że jeszcze go nie przetestowałem. Ale, nie uprzedzajmy faktów – soundbar jest już u Galaktycznych, więc z pewnością się go sprawdzi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *