Po Bugatti Chiron czy kilku innych modelach supersamochodów z klocków LEGO przyszedł czas na kolejną nowość z serii LEGO Technic – Lamborghini Sian FKP 37. Jest zielony, ma mnóstwo detali i wygląda po prostu świetnie. Mimo tego, że trochę kosztuje to i tak może to być jedyne Lamborghini, na które będzie nas stać.

LEGO coraz lepiej sobie radzi z przenoszeniem różnych samochodów do świata klocków. Mnie najbardziej podoba się Ford Mustang z lat 6-tych, o którym pisałem przy okazji polecanych zestawów, ale takich istnym marzeniem jest statek Millenium Falcon z Gwiezdnych Wojen. Miejsce już mam zrobione, jakby co. Biorąc jednak po uwagę tylko samochodowe zestawy, to trzeba przyznać, że tytułowy Lamborghini Sian FKP 37 wyszedł im najlepiej.

LEGO Technic - Lamborghini Sian FKP 37
LEGO Technic – Lamborghini Sian FKP 37 / fot. LEGO

Prawdziwy Lamborghini Sian to „kosmiczny” wóz, który ma 819 koni mechanicznych i setkę osiąga w 2,8 sekundy. To jest to, co w supersamochodach jest najlepsze. Model z klocków jest bardzo dobrze odwzorowany, wliczając w to otwierane do góry drzwi, złote felgi, pod którymi widać nawet czerwone zaciski hamulców czy silnik V12. Detale, detale i jeszcze raz detale. A to wszystko zapakowane w bardzo oryginalne pudełko.

LEGO Technic - Lamborghini Sian FKP 37
LEGO Technic – Lamborghini Sian FKP 37 / fot. LEGO

Zestaw składa się z 3696 elementów.

To chyba jeden z niewielu modeli, który ma oznaczenie wiekowe 18+, co oznacza, że poziom złożoności i trudności może być wyższy niż w przypadku innych modeli. Wiadomo, że w przypadku klocków najbardziej wciągający jest etap składania, a LEGO twierdzi, że przy tym zestawie spędzimy około 14 godzin na budowaniu. Pewnie są tacy, co zrobią to szybciej, ale nie o to tu chodzi – tu liczy się zabawa i satysfakcja przy dołożeniu każdego kolejnego elementu.

LEGO Technic - Lamborghini Sian FKP 37
LEGO Technic – Lamborghini Sian FKP 37 / fot. LEGO

Najmniej przyjemne zostawiłem na koniec, a przypadku LEGO jest to oczywiście cena. Zestaw z Lamborghini Sian FKP 37 wyceniono na 1650 złotych na oficjalnej stronie LEGO. Spora suma, ale i tak nieco niższa niż przy okazji Chirona. Model ma trafić do sprzedaży 1 czerwca 2020 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *