8BitDo to firma produkująca alternatywne kontrolery dla konsol. Tym razem postanowiła podjąć współpracę, nie przy projekcie retro, a przy zupełnej nowince. Wraz z firmą Microsoft wypuszczą miniaturowy kontroler do Xboxa. Patrząc na design zdecydowanie inspirowano się padem, który wcześniej został wydany dla systemu NES.

8BitDo SN30 Pro
8BitDo SN30 Pro / fot. 8BitDo

Amerykański gigant planuje jeszcze pod koniec tego roku wypuścić na rynek usługę o nazwie xCloud i stanie się częścią znanego graczom Xbox Game Pass. Malutki kontroler Bluetooth będzie nie tylko kompatybilny z tabletami i telefonami działającymi na Androidzie, ale również z konsolą Microsoftu i usługą związaną ze streamingiem gier o której pisałem wyżej.

Wbudowana bateria pozwoli na aż 18 godzin zabawy, a gdy się wyczerpie to naładujemy ją kablem USB typu C. Aby ułatwić grę na smartfonie w skład zestawu wejdzie specjalne regulowane ramię, do którego przyczepimy telefon.

8BitDo SN30 Pro
8BitDo SN30 Pro / fot. 8BitDo

8BitDo przy projekcie ciężko współpracowało z Microsoftem, by urządzenie zyskało nie tylko licencję, ale też stało się jak najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Producent zapewnia, że kontroler będzie w pełni funkcjonalny jeżeli chodzi o granie przez usługę xCloud.

Oprócz tego wyjdzie specjalne oprogramowanie pozwalające na samodzielne mapowanie przycisków oraz na regulację czułości drążków oraz triggerów. Co najważniejsze użytkownik będzie miał możliwość zdefiniowania różnych profili i wczytywania ich podczas gry. To pozwoli dostosować urządzenie do ogrywanego tytułu w jak największym stopniu.

8BitDo SN30 Pro
8BitDo SN30 Pro / fot. 8BitDo

Kontroler można przedpremierowo zamówić przez amerykański Amazon, a jego cena jak na razie to 44,99 dolarów (około 180 złotych). Wysyłkę sprzętu jak i jego premierę zaplanowano na 21 września. Producent zaznacza również, że premiera sprzętu nie jest powiązana z premierą usługi xCloud, ponieważ ta zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Korzystaliście kiedykolwiek z kontrolerów tej firmy? Jak wrażenia?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *