Nie sądziłem, że jeszcze w sierpniu pojawi się jedno zestawienie z promocyjnymi grami na Switcha. Tym bardziej, że ostatnie było niespełna dwa tygodnie temu. Ale jak wiadomo, promocje w Nintendo eShop pojawiają się bardzo często, a jeśli są rzeczywiście dobre, to warto o tym informować. Tak jak teraz, gdy znowu warto przeznaczyć trochę „złota” na kilak dobrych gier na Nintendo Switch.

Tym razem, mimo tego, że w tytule pojawił się „sierpień 2020”, to niektóre promocje kończą się we wrześniu, nawet gdzieś w połowie września. Ale zaczęły się w sierpniu i ten artykuł też pojawił się w sierpniu, więc tytuł jest raczej zrozumiały.

Moonlighter

29,99 PLN (PL)
24,24 PLN (RPA)

Tej gry w switchowym świecie raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Co prawda ja jeszcze jej nie zainstalowałem i z tego powodu mocno biję się w pierś, ale wreszcie to mogę zrobić, bo gierka jest w dobrej promocji. Niespełna 30 złotych w polskim eShopie i prawie 5 złotych taniej jeśli zmienimy region na Afrykę.

Moonlighter
Moonlighter / fot. Deku Deals

Gra typu Action RPG ze świetną „pikselową” grafiką i tak zwaną grywalnością. Zresztą, bardzo wysoka ocena na Metacritic nie może brać się z rękawa – solidne 83 i 8.2 od graczy. Gra jest też dostępna w zestawie z dodatkiem Between Dimensions za 50 złotych.

Promocja na Moonlightera trwa do 14 września.

Luigi’s Mansion 3

166,54 PLN (PL)
129 PLN (BRA)

Jedna z ostatnich nintendowych nowości z wystrychanym hydraulikiem w roli głównej. Może nie najświeższa, ale ciągle świetna i obowiązkowa do ogrania. To pierwsza obniżka ceny tej gry w wersji cyfrowej, więc te 166 złotych, które trzeba dać można uznać za dobrą promocję. Tak wiem, że w tej cenie można wyhaczyć używkę w pudełku, ale eShop rządzi się swoimi prawami.

Luigi's Mansion 3
Luigi’s Mansion 3 / fot. Deku Deals

Z ceną Luigi’s Mansion 3 jest różnie. W naszym regionie kosztuje dokładnie 166,54 złotych. Taniej, ale nie najtaniej można kupić w rosyjskim eShopie, bo za 149,26 złotych. Wszystko bierze się z tego, że cenowo najkorzystniej jest w Brazylii (niecałe 130 złotych), ale z tego co mi wiadomo zakupy w tamtym regionie są mocno utrudnione, by nie napisać, że niemożliwe.

Z tą grą trzeba się pośpieszyć, bo promocyjna cena wygaśnie 30 sierpnia.

Dead Cells

60,00 PLN (PL)
43,37 PLN (RPA)

Polecam! To pierwsza dwuwymiarowa „pikselówka”, która przekonała mnie do tego typu gier. Była to też pierwsza pudełkowa gra, którą zamówiłem z brytyjskiego The Game Collection. I wygląda na to, że nie tylko mnie się spodobała, a ocena 89 na Metacritic to tylko potwierdza. Gra jest tak dobra, że szykuje się solidna kolekcjonerska edycja Prisoner’s Edition między innymi z 22-centymetrową figurką.

Dead Cells
Dead Cells / fot. Deku Deals

Lepiej zakupić grę w RPA, bo względem tej polskiej ceny w kieszeni zostają prawie dwie dyszki. Jest też do kupienia bandle razem z DLC o nazwie The Bad Seed za kilka złotych więcej.

Promocja na Dead Cells kończy się 8 września.

Enter the Gungeon

26,99 PLN (PL)
8,66 PLN (RUS)

Kolejna perełka na Switcha, którą zna chyba każdy, kto choć raz trzymał tę konsolę w rękach. Promocja na grę co chwilę wraca i tym razem jest podobnie – znowu obniżka i znowu w Rosji najtaniej. Ale tu nie chodzi o kilka złotych obniżki, a kilka złotych, które trzeba zapłacić. Nie mam pojęcia czemu akurat z tą grą tak się dzieje, że zawsze w rosyjskim eShopie jest tak bardzo tania, ale… w sumie dobrze! Enter the Gungeon można teraz mieć za niecałe dziewięć złotych i głupcem byłby ten, kto kupiłby grę w innym regionie.

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon / fot. Deku Deals

Promocja na Enter the Gungeon, podobnie jak na Luigiego trwa do 30 sierpnia, więc warto się pośpieszyć.

Football Manager 20 Touch

47,60 PLN (PL)
34,41 PLN (RPA)

Dodaję to tylko i wyłącznie z dwóch powodów. Po pierwsze, wierzę, że jest chociaż jeden fan FM’a, który na Switcha i akurat taka informacja o promocji sprawi mu trochę radości. Po drugie, gra zanotowała solidny spadek cenowy – RPA można ją mieć za niecałe 35 złotych, co w porównaniu do 140 złotych MSRP robi wrażenie.

Football Manager 2020 Touch
Football Manager 2020 Touch / fot. Deku Deals

Menedżer piłkarski na Switcha, przystosowany też pod obsługę dotykową. Nic więcej nie trzeba dodawać. Można to lubić i można nie lubić, zupełnie tak samo jak z brokułem.

Obniżka na grę do 3 września.

Urban Flow

42,00 PLN (PL)
37,99 PLN (RPA)

Łamigłówkowa gra, w której jesteśmy kontrolerem ruchu ulicznego i musimy zapanować nad drogowym chaosem. Musimy ustawiać tak sygnalizację świetlną, by ruch przebiegał płynnie. Mamy ponad 100 poziomów, przyjemną grafikę i lokalny co-op do czterech graczy.

Urban Flow
Urban Flow / fot. Deku Deals

W Polsce za grę zapłacimy 42 złote, a w RPA niecałe 38 złotych.

Standardowo, jeśli wy traficie na coś godnego polecenia, dajcie znać w komentarzach. Ja wybrałem kilka gier, ktoś dorzuci swoje tytuły i uzbiera się lista, którą warto się zainteresować. Gier w przecenie jest mnóstwo, ale tak naprawdę to garstka nadaje się do tego, by wydać na nie pieniądze. Nadal zastanawiam się kto chciałby kupić takiego L.A. Noire za… 109 złotych. Może kolejnym razem warto wrzucić zestawienie gier w promocji, które trzeba omijać szerokim łukiem?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Promocyjne ceny na gry na Nintendo Switch. Które opłaca się kupić? (sierpień 2020)”

  • okobar
    8 września 2020 at 10:25

    szacun za FMa… szkoda że nie zauwązyłem wcześniej 🙂

    • 8 września 2020 at 10:36

      W takim razie, polecam zaglądać tutaj częściej. Takie zestawienia z promkami planuję wrzucać w miarę regularnie.