We wrześniu zabrakło zestawienia z najciekawszymi promocjami na gry na Nintendo Switch, ale za to wcześniej w sierpniu były dwa, więc można powiedzieć, że jakoś się wyrównało. Teraz mamy październik, więc wypadałoby wskazać kilka dobrych tytułów na Switcha, które aktualnie można kupić znacznie taniej. Zatem – na co tym razem warto wydać trochę pieniędzy?

Jeszcze kilka słów wyjaśnienia, które dotyczy wyszczególnionych cen pod tytułem gry. Pierwsza z nich to promocyjna cena w polskim Nintendo eShop. Druga z kolei to najniższa cena biorąc pod uwagę wszystkie regiony. Najniższa, co nie oznacza, że najłatwiejsza do zdobycia. W przypadku RPA, NOR czy RUS wystarczy tylko zmiana regionu na koncie Nintendo, ale już np. taki MEX wymaga większych kombinacji.

Cat Quest

7,04 PLN (PL)
3,95 PLN (MEX)

Gra z walecznym kotem w roli głównej już się pojawiła w jednym z poprzednich tego typu artykułów i wraca, bo można ją kupić jeszcze taniej. Różnica nie jest duża – wcześniej było niecałe 10 złotych, a teraz 7 złotych z groszami. Aktualnie to najniższa cena w historii. Jednak, niezależenie ile by było to się opłaca, bo gra jest tak dobra, że nawet za sugerowane pięć dyszek warto ją kupić.

Co w niej takiego fajnego? W zasadzie wszystko. Ekstremalnie przyjemnie się gra, ma ładną grafikę, dobrą ścieżkę dźwiękową, działa bardzo płynnie na Switchu i ogólnie bardzo miło się gra. Wykonujemy questy, zdobywamy poziomy i ulepszenia, a to wszystko, by uratować „kociową” siostrę. Takie smaczki jak nazwy w stylu „King Lionardo” albo „Mewtown” tylko są dopełnieniem wszystkiego co najlepsze w tej grze.

Cat Quest
Cat Quest / fot. Deku Deals

Promocja na Cat Quest obowiązuje do 29 października.

Cat Quest II

40,20 PLN (PL)
35,57 PLN (MEX)

Jak już ktoś skończy pierwszą odsłonę Cat Quest to obowiązkowo musi zagrać w drugą. Te same przyjemności co wyżej, ale z jeszcze dłuższą fabułą i jeszcze wyższą oceną na Metacritic. Z ceną już nie jest tak dobrze jak w przypadku „jedynki”, ale według mnie za około 40 złotych i tak warto.

Cat Quest II / fot. Deku Deals
Cat Quest II / fot. Deku Deals

Cat Quest II w niższej cenie jest do 30 października.

Ghostbusters: The Video Game Remastered

37,49 PLN (PL)
27,06 PLN (MEX)

Nigdy nie lubiłem gier, które zostały zrobione na podstawie filmu (albo odwrotnie), no chyba, że są to niektóre gry z serii LEGO. Ale zaskakująco, wrzucam tutaj Pogromców Duchów z dwóch powodów. Po pierwsze, jak na grę na podstawie filmu ma całkiem niezłą ocenę (73 na Metacritic), więc tragedii nie ma. Po drugie, to najniższa cena za te tytuł w historii – z absurdalnych 150 złotych spadła do 37,49 złotych, czyli aż o 75%. Poza tym, to przecież kultowi Pogromcy Duchów, a nie ten feministyczny chłam z 2016 roku, więc… Who you gonna call?

Ghostbusters: The Video Game Remastered
Ghostbusters: The Video Game Remastered / fot. Deku Deals

Promocja kończy się 31 października.

Overlanders

4,45 PLN (PL)
3,06 PLN (CAN)

Kolejna gierka na Switcha, która mocno zleciała z ceną – względem tej deklarowanej przez producenta to o jakieś 95%. Za 89 złotych omijać szerokim łukiem, ale za kilka złotych to już warto pograć, nawet choćby miało to trwać 15 minut. Overlanders to trochę złomowo-kosmiczna ścigałka. Nie wiem jak wy, ale mnie od razu kojarzy się z grą Star Wars Racer, która też jest dostępna na Nintendo Switch, ale za około 55 złotych. Za tą w promocji zapłacimy dokładnie 4,45 złotych w polskim eShopie, jeśli kupimy grę do końca października.

Overlands
Overlands / fot. Deku Deals

Moonlighter: Complete Edition

49,49 PLN (PL)

Tej gry raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli ktoś jeszcze nie ma Moonlightera, a akurat jest w promocji to warto skorzystać. Tym bardziej, że teraz jest tak zwana „edycja kompletna” zawierająca podstawową grę i dodatek Between Dimensions. Obydwie gry można kupić osobno i cena jest zbliżona do tej promocyjnej, ale mimo wszystko o kilka groszy wyższa. O złotówkę, ale jednak. Kupiłbym, ale osobiście akurat tę grę chciałbym mieć w wersji pudełkowej.

Moonlighter
Moonlighter / fot. Deku Deals

NBA 2K21

173,53 PLN (PL)
116,95 PLN (RUS)

W NBA grałem tylko raz i to tylko na pececie. Kompletnie nie jara mnie koszykówka, ale jeśli mamy wśród graczy, czytelników lub switchowców, miłośników tej dyscypliny sportowej, to pewnie ta informacja ich zainteresuje. Nie patrzcie na polską cenę, bo gry tego pokroju zazwyczaj są tak absurdalnie wyceniane.

Sugerowana cena detaliczna najnowszej części, czyli NBA 2K21 na Switcha to 259 złotych. W Polsce jest promka, która zbija cenę do około 174 złotych. Ale wystarczy przełączyć region na Rosję i wtedy możemy grę mieć za… 116,95 złotych! Biorąc pod uwagę to, że jest to najświeższa edycja, a ta z poprzedniego roku jest jeszcze droższa, ta stówka z małą górką wcale nie wygląda tak źle.

NBA 2K21
NBA 2K21 / fot. Deku Deals

Obniżka na NBA 2K21 trwa jeszcze przez dwa dni, do 22 października. Co ciekawe, przed zakupem można grę przetestować, bo jest dostępna wersja demo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *