Kiedyś zrobiłem poradnik o tym jak kupować gry w amerykańskim Nintendo eShop. I sądząc po tym „jak się czyta” i ile osób z tego korzysta wiem już, że pomysł ze stworzeniem takiej instrukcji był strzałem w dychę. Przeglądając ostatnio ceny w eShopie natknąłem się na sporo przecenionych gier na Switcha. I to tak solidnie przecenionych.

Tytułów z najlepszą ceną w Stanach jest cała masa, ale wybrałem kilka, które według mnie warto mieć i ograć albo przynajmniej sprawdzić. Jest kilka gier LEGO, gdzie obniżki są największe, ale od razu napiszę – nie patrzcie na aktualne (w chwili wrzucenia tego artykułu) ceny w Polsce, bo są mocno „niepromocyjne” i przesadzone. Ale na te w eShop USA już możecie, bo jeszcze takich obniżek nie było.

Unravel Two

18,51 PLN (US)
119,00 PLN (PL)

Jesteśmy sobie… włóczką. Gra bardzo specyficzna i według mnie albo ją się bardzo polubi albo od razu odrzuci, bo nie przypadnie do gustu. W każdym z tych przypadków trzeba spróbować i chwilę zagrać, by się przekonać. Ciekawy platformer z elementami łamigłówek. W zasadzie wszystko w tej grze jest specyficzne, grafika, efekty, audio czy sposób przechodzenia poziomów. W Polsce bywały dobre promocje na tę grę, ale teraz nic nie przebije tej z eShopu w USA – 18,51 złotych.

Unravel Two
Unravel Two

LEGO Marvel Super Heroes 2

27,60 PLN (US)
249,00 PLN (PL)

Gra, którą miałem na fizycznym kartridżu, gra, w którą trochę pograłem i potem sprzedałem. Naturalna kolej rzeczy, ale jest to też gra, którą kupiłem ponownie, ale w wersji cyfrowej. Właśnie dzięki promce w amerykańskim eShopie. Aż żal byłoby nie kupić skoro można ją mieć za niecałe 28 złotych. LEGO Marvel Super Heroes 2 to chyba jedyna gra na Switcha, w której możemy się wcielić w większość postaci Marvela. Kupa zabawy jak to już bywa w przypadku gier z serii LEGO. Nie patrzcie na cenę w złotówkach, bo obecnie w polskim eShopie jest mocno przesadzona.

LEGO Marvel Super Heroes 2
LEGO Marvel Super Heroes 2

Axiom Verge

29,64 PLN (US)
72,00 PLN (PL)

Jedna z pierwszych „pikselowych” platformówek 2D, które kupiłem w wersji pudełkowej i to w dodatku w wersji specjalnej. Gra ma swój niepowtarzalny klimat i można ją śmiało postawić obok takich tytułów jak Dead Cells czy Hollow Knight.

Axiom Verge
Axiom Verge

LEGO CITY Undercover

33,13 PLN (US)
249 PLN (PL)

W skrócie? Takie GTA, ale z klocków LEGO. Sporo zabawy na minimum 15-16 godzin.

LEGO CITY Undercover
LEGO CITY Undercover

DRAGON BALL FighterZ

35,58 PLN (US)
249 PLN (PL)

Gry, której raczej nie trzeba przedstawiać. Dla mnie to najlepsza bijatyka w uniwersum Dragon Balla jaka kiedykolwiek się pojawiła i jednocześnie, chyba najlepsza dostępna aktualnie na Switcha. Kupiłem ją kiedyś w promocji, właśnie w eShop US, kiedy kosztowała niecałe 60 złotych. Dzięki temu zakupowi pojawił się pomysł z poradnikiem. Teraz jest prawie o połowę tańsza. Brać, nie pytać!

DRAGON BALL FighterZ
DRAGON BALL FighterZ

LEGO Jurassic World

27,60 PLN (US)
249,00 PLN (PL)

W gry LEGO zawsze przyjemnie się gra, a niech potwierdzeniem tego jest to, że moja żona ma już w LEGO Jurassic World przegrane ponad 50 godzin. Według mnie to obok przygód Harry’ego Pottera najprzyjemniejsza odsłona gry w świecie klocków jaka się pojawiła. Podobnie jak przy Marvel Super Heroes 2, nie patrzcie na polską cenę.

LEGO Jurassic World
LEGO Jurassic World

Mortal Kombat 11

55,24 PLN (US)
209,00 PLN (PL)

Nieśmiertelny Mortal Kombat. Krótka pod względem fabuły, ale świetna jeśli chodzi o grafikę i… finiszery.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11

GOD EATER 3

55,24 PLN (US)
249,00 PLN (PL)

Podobna sytuacja jak w przypadku Mortala – w Polsce promocji brak, ale w Stanach można grę kupić w historycznie niskiej cenie. Najtaniej było za 62 złote, tutaj jeszcze kilka złotych do urwania. Bardzo dynamiczna, wręcz przesadzona gra, dziwne bronie i duże potwory, a do tego japoński klimat tego typu „akcyjniaków”.

GOD EATER 3
GOD EATER 3

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pxfuel

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *