Kupując klucze do gier Xbox przeznaczone na region brazylijski czy argentyński można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Czasami różnice, nawet na starych grach są tak duże, że obija się to o absurd. W tym poradniku dowiecie się gdzie znaleźć klucze do gier i jak je aktywować na swoim koncie.

To już trzeci poradnik xboxowy. W pierwszym pisałem o tym gdzie kupić brazylijską kartę podarunkową, jak ją aktywować w Microsoft Store i dodać środki do salda. W drugim z kolei pokazałem jak kupić tańsze gry na Xboxa wykorzystując uprzednio dodane środki do konta za pomocą wspomnianej karty.

TL;DR

Kupujemy klucz do gry w jednym z serwisów oferujących takie klucze. Korzystamy z klienta VPN i ustawiamy odpowiednią lokalizację. Aktywujemy klucz na stronie Microsoftu, co jest równoznaczne z dodaniem gry do naszego konta Xbox.

Gdzie kupić klucze do gier Xbox?

Klucze do gier z uwzględnieniem regionalizacji można znaleźć w kilku serwisach, które ów klucze sprzedają. Kody na region brazylijski są zazwyczaj oznaczone jako BRA, a na argentyński ARG. Jeśli zależy nam na konkretnej grze, a chcemy zerknąć czy coś aktualnie można taniej kupić, to wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „Xbox ARG” lub „Xbox BRA” i porównać ceny.

Chcecie przykład? Taki Wiedźmin 3: Dziki Gon w edycji GOTY w chwili publikacji tego poradnika był wyceniony w polskim sklepie Xbox na 199 złotych. Owszem, zdarzały się różne promocje w polskiej dystrybucji (w polskim regionie), sięgające realnie nawet 80%, ale to i tak nic, jeśli można mieć tę grę nawet za dychę. Klucz można było mieć za około 10 złotych i to z doliczoną już prowizją od płatności.

Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY / fot. xbox.com
Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY / fot. xbox.com

Jak aktywować klucze do gier z innego regionu?

1. Połącz się przez VPN

Zainstaluj Urban VPN jako dodatek do przeglądarki Google Chrome. Ten VPN jest darmowy. Po instalacji należy wybrać kraj z listy (w tym przypadku Argentina) i kliknąć na przycisk ▶.

Urban VPN
Urban VPN

2. Wejdź na stronę redeem.microsoft.com

Wejdź na stronę umożliwiającą aktywację klucza produktu albo karty podarunkowej. Jeśli będzie to koniecznie, zaloguj się na swoje konto Microsoft.

/ fot. redeem.microsoft.com

3. Wprowadź klucz do gry

Po zakupie klucza do gry będzie go można podejrzeć od razu na stronie lub w wiadomości mailowej z potwierdzeniem zamówienia. Klucz powinien składać się z 25 znaków. Najlepiej skopiuj klucz (nie przepisuj, by uniknąć pomyłki) i wklej go w odpowiednie pole na stronie. Zatwierdź klikając na Next.

/ fot. redeem.microsoft.com

4. Poczekaj na weryfikację klucza

Weryfikacja klucza do gry powinna trwać kilka sekund, choć to głównie zależy od prędkości Internetu i obciążenia serwera VPN. Jeżeli pojawi się tytuł gry to zatwierdź klikając na przycisk Confirm.

Weryfikacja klucza
Weryfikacja klucza / fot. redeem.microsoft.com

5. Potwierdzenie dodania gry do konta

Ostatni ekran i jednocześnie krok na stronie to potwierdzenie tego, że gra jest już gotowa. W sensie, została prawidłowo dodana do konta i można ją zainstalować na konsoli Xbox.

Potwierdzenie dodania gry
Potwierdzenie dodania gry / fot. redeem.microsoft.com

6. Zamknij stronę i rozłącz VPN

Gra powinna pojawić się w naszej bibliotece gier na konsoli. Jeżeli Xbox jest włączony albo ma aktywny tryb Instant-on, są włączone aktualizacje i zakupy, a na konsoli jest wystarczająco wolnego miejsca, gra powinna z automatu się pobrać i zainstalować. Jeśli nie widzisz jej w pełnej bibliotece gier, odczekaj kilka minut i sprawdź ponownie.

Pozostałe xboxowe poradniki znajdują się tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 replies on “Poradnik xboxowy #3: Jak aktywować grę zakupioną w innym regionie?”

 • Julian
  26 lipca 2022 at 00:05

  Bardzo dziekuje, siedziałem pare godzin i nic nie działało a tu cyk i od razu

 • Sprocket
  5 października 2022 at 18:15

  VPN odpalony, lokalizacja pokazuje Argentynę, ale po wpisaniu klucza każe się zalogować do konta, a po zalogowaniu na konto Microsoft, przy nazwie użytkownika w nawiasie jest napis (Polska) i poniżej komunikat o tym, że gra jest na inny region.

 • 19 kwietnia 2023 at 14:32

  Właśnie ja ostatnio natrafiłam na dosyć ciekawą stronę gdzie można kupić bardzo szybko klucze jak i oprogramowania. Dodatkowo z tego co słyszałam to tez zamówienia są bardzo szybko realizowane

 • dav3kz
  14 czerwca 2023 at 12:02

  Wszystko elegancko ale po wpisaniu jest aby zapoznac sie z instrukcja itp

 • 17 czerwca 2023 at 14:56

  Dzięki bardzo

 • Lisek
  6 listopada 2023 at 19:34

  Czy jak kupię grę na Turcję czy też Argentynę to ewentualne dodatki będę mógł dokupić w grze na polskim koncie ? Dodam że to gra multi dodatkami są często skiny lub postacie które wychodzą dosyć często.