Dawno nie pisałem o tak tanim produkcie. Tytułowy Genesis Oxal 120 kosztuje 19,99 złotych i jest wentylatorem, którego znajdziemy w topowej obecnie obudowie Genesis z serii Irid, czyli Genesis Irid 505F. W środku takiej obudowy jest aż pięć takich 120-milimetrowych wentylatorów. I teraz nie trzeba kupować obudowy, by mieć ten wentylator. Można je mieć „na sztuki”.

Tani i dobry Genesis Oxal 120?

Napisałem, że to Genesis Oxal 120 to bardzo tani wentylator do komputera. I owszem, patrząc na ceny podobnych wentylatorów, to ten wyskoczy jako jeden z pierwszych, gdy w jakimś sklepie ustawimy sortowanie od najtańszych. Ale czy tani oznacza, że nie jest dobry? Tu, patrząc przede wszystkim na parametry, można stwierdzić, że tak nie jest. Wentylator dedykowany jest do obudów z filtrami przeciwkurzowymi. Najważniejsze jest jednak to, że – jak podaje producent – Genesis Oxal 120 przy prędkości obrotów ustawionych na 80% osiąga nieco lepszą wydajność od wentylatorów kręcących się trochę szybciej.

Genesis Oxal 120

Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1300 rpm i jak już tak go ustawimy to wygeneruje hałas na poziomie 22,1 dB. Całkiem dobrze biorąc pod uwagę to, że przykładowo przy obrotach 1200 rpm osiągają przynajmniej jeden dB więcej. Ale są też takie, które są cichsze, ale trzeba za nie zapłacić więcej. Wentylator ma podkładki antywibracyjne i łożysko o wytrzymałości do 50000 godzin. Maksymalny przepływ powietrza to 46,1 CFM przy 1300 obrotach na minutę.

Genesis Oxal 120
Genesis Oxal 120 / fot. Genesis

Jak sama nazwa wskazuje wentylator ma 120 x 120 mm i ma grubość 25 mm. Waga z kolei to trochę ponad 174 gramy. Parametry raczej w normie i nic co wychodzi poza standard, więc Oxal 120 powinien zmieścić się w każdej obudowie i w miejscu gdzie można zamontować wentylator o takiej wielkości. Wentylator jest w kolorze czarnym i nie ma podświetlenia RGB, co akurat jest dobre.

Jak wspomniałem na początku, Genesis Oxal 120 jest dostępny za 19,99 złotych, ale można go też mieć w trójpaku za 49,99 złotych. W tej drugiej opcji cena jednego wentylatora to niespełna 17 złotych.

W artykule pojawił się link w ramach kampanii Ceneo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *