AutoMapa jest chyba najpopularniejszym i najdokładniejszym systemem nawigacyjnym w Polsce. Wiele kierowców wybierając się w dłuższą podróż, zabiera ze sobą małe urządzenie z mapami, by nie zabłądzić w obcym mieście, bez problemów dojechać do celu czy ominąć zakorkowane drogi. Do tej pory używali typowej nawigacji, ale od dziś aplikacja AutoMapa jest dostępna w Google Play na smartfony z Androidem.Testy nawigacji na platformie Android rozpoczęły się już jakiś czas temu i jej możliwości mogli sprawdzić wybrane osoby. Teraz rozpoczęła się finalna seria testów i AutoMapa w wersji RC1 (Release Candidate) została udostępniona w markecie Google Play szerszej grupie użytkowników.

Jak informuje producent, aktualna wersja AutoMapy na system Android zawiera najdokładniejszą mapę Polski, aktualną na czerwiec 2012 roku. Mamy dostęp do ponad 3300 kilometrów nowych dróg i 640 tysięcy POI, czyli punktów użyteczności publicznej. Aplikacja oferuje również usługę LiveDrive!, która umożliwia nawigowanie z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach (uniknięcie korków czy utrudnień na drogach w postaci np. remontów).

AutoMapa RC1 Android

AutoMapa jest oferowana w modelu subskrypcyjnym, znanym przede wszystkim z App Store i urządzeń z systemem iOS. Na pakiet startowy w Google Play trzeba przeznaczyć 4,99 złotych. W zamian dostajemy w pełni działającą i funkcjonalną nawigację, ważną przez 7 dni. Po upłynie tego czasu mamy możliwość wykupienia czasowej licencji na kolejne 7 dni (19,99 zł), 90 dni (59,99 zł) lub cały rok (119,99 zł). Ci użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup jeszcze przed upływem testowego tygodnia, dostaną specjalny rabat i otrzymają tańszą licencję – 7 dni za 4,99 zł, a 90 dni za 19,99 złotych. Co ważne, licencja wykupiona podczas testów będzie ważna również po udostępnieniu finalnej wersji programu.

AutoMapę można pobrać z oficjalnej strony AutoMapa.pl (bezpłatnie) lub ze sklepu Google Play (koszt 4,99 zł). Aplikacja wymaga wersji systemu 2,2 lub wyższej i tymczasowo nie wspiera systemu Android 4.1 Jelly Bean.

źródło: automapa.pl
Obrazek wpisu pochodzi z serwisu Chip.pl 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *